Sekrety PageRank 2

środa, 2 kwiecień 03, 21:11

Co, oprócz zewnętrznych linków prowadzących do naszej strony, decyduje o PageRank w Google? Dlaczego niektóre strony, pomimo niewielu linków w sieci, mają PageRank np. 5/10, a niektóre 2/10?

Mateusz Romanowski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-04-02 19:11:52:

Co, oprócz zewnętrzynch linków prowadzących do naszej strony decyduje o PageRank w Google?
Dlaczego niektóre strony, mimo, że mają bardzo niewiele linków w Sieci, mają np. 5/10 PageRank, a niektóre powiedzmy 2/10?
Czy ważna jest także strukutra wewnętrzna naszej strony - tzn. ile my mamy linków na zewnątrz, czy ile mamy linków w obebie danej witryny. Na zdrowy rozum, to chyba powinno być brane pod uwagę - strona, która ma wiele podstron generalnie powinna byc ciekawsza, niż ta, która jest np. jednostroniczkową wizytówką. Ale nikt wcześniej o tym nie wspomniał.

Jeszcze jedno - czy jest jakaś "startowa" wartość PageRank? Tzn czy moga być jakieś ujemne punkty PR np. za to, że na stronie jest dużo linków na zewnątrz? Proszę zobaczyć na przykład: http://www.e-sukces.net/ ma PR 2/10, moja strona http://www.sciagawa.pl/ ma PR 5/10, natomiast http://www.Onet.pl ma tych punktów 8/10. Czyli wychodziłoby na to, że jest taka sama różnica linków między stroną moją, a Bartka oraz Onet.pl a moją.

Chciałbym zaznaczyć, że podawany PageRank ma charakter przykładowy, odczytywałem go ze swojego Toolbara Google. Większość stron, u których patrzyłem PR ma 5/10. Czytaj na Forum Merytorium.pl