Uczestnicy omawiają stworzony przez jednego z nich system CMS, który ma być sprzedawany „w pudełku”. Jednak czy można sprzedać go jako oddzielny produkt?

SzymonS napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-04-01 22:21:55:

Witam Wszystkich!

Mój biznesplan - jak w temacie: System zarządzania zawartością stron WWW, czyli nic innego jak CMS.

Mój będzie jednak inny niż wszystkie Puszczenie oczka
Obecnie kończę cały mechanizm od strony technicznej i całość będzie dostępna do beta-testów najpóźniej w przyszłym tygodniu.

System CMS (Nie mam jescze nazwy) planuję sprzedawać po 155 zł jednorazowo i 55 zł w każdym następnym roku użytkowania, przy czym grupa docelowa to małe i średnie firmy, do ktorych trafię bezpośrednio, a także Webmasterzy i firmy hostingowe, które mogłyby dodawac taki system do swojej oferty.

Instalacja CMSa będzie bajecznie prosta + wersja na CD z windowsowym instalatorem prosto na podany serwer ftp

Plauje też program partnerski, 30% od każdego sprzedanego i działającego CMSa, czyli jednorazowo 46 zł i ok. 16 zł rocznie, więc chyba nieźle.

CMS moze być umieszczony na dowolnym serwerze - niekoniecznie na moim - to żeby nie wiązać nikogo na siłę. Serwer NIE MUSI obsługiwać mySQL! Więc punkt dla mnie, bo na rynku wciąż jest sporo tanich ofert hostingowych bez mySQL

Nie będę sie rozpisywał o samych możliwościach CMSa, powiem, że jest ich sporo i powinny wystarczyć, oczywiście odpisze ze szczegółami na każdego maila, czy posta.

Główna platforma reklamowa to mój serwis -

Teraz pytanie/prośba.

Co zmienić, jak rozegrać marketing, itd, żeby było dobrze i w ogóle, proszę o ewentualne sugestie, propozycje, uwagi.

Może ktoś chce sie przyłączyć Puszczenie oczka

Pozdrawiam,
S S
----------------- Czytaj na Forum Merytorium.pl