Użytkownikom PRV.pl mówimy NIE!

czwartek, 14 marzec 02, 02:13

Portal onet.pl wykasował ze swojej wyszukiwarki wszystkie strony z domeny darmowych aliasów prv.pl - oraz zablokował możliwość zgłoszeń tych domen do wyszukiwarki.

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-03-14 19:08:35:

Źróło: http://www.weinfo.pl

Onet nie chce u siebie aliasów prv.pl? -13.03.2002 r, godz. 19:11
Portal onet.pl wykasował ze swojej wyszukiwarki wszystkie strony z domeny darmowych aliasów prv.pl - oraz zablokował możliwość zgłoszeń tych domen do wyszukiwarki. Co ciekawe Onet.pl nie poinformował właścicieli serwisu prv.pl, że taka blokada nastąpi. Operatorzy serwisu domyślają się, że...

"Jak zgadujemy (bo nie dostaliśmy odpowiedzi na przesłany list) chodzi o to, że część użytkowników prv.pl oszukuje ową (i inne) wyszukiwarki - wpisując w prv.pl słowa kluczowe i opis niezwiązane z rzeczywistą zawartością strony docelowej. Strona taka jest wówczas wyżej niż inne. Jest to karygodne i zdecydowanie to potępiamy, nie mniej Onet."

Z darmowych domen korzysta obecnie ponad 170 000 serwisów - co jest sporą liczbą! - onet.pl postanowił jednak, że prv.pl jest nie mile widziane i skasował adresy z wyszukiwarki.

Pomysł onetu nie jest jednak super rozwiązaniem na problem przecież niewielkiego oszukiwania na słowach kluczowych, ale za to krzywdzi tych webmasterów którzy uczciwie podchodzą do aliasów - a tych jest przecież więcej!

Zabiera się też webmasterom szansę na proste adresy dla ich stron... bo lider wyszukiwania po prostu ich nie indeksuje!

Autor: Damian Jarosz
Adminer.pl Czytaj na Forum Merytorium.pl