Początek działalności i strona www.

czwartek, 4 wrzesień 03, 13:55

Jak powinny wyglądać początki własnej działalności prowadzonej przez studenta? Jak powinien prezentować on swoją ofertę oraz w jaki sposób może wykorzystać fakt, że jest studentem?

adg napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-09-03 22:56:53:

Witam

Chciałbym rozpocząć działalność zarobkową związaną z usługami informatycznymi (instalacje serwerów, administracja itp.), w związku z czym mam parę pytań do doświadczonych Forumowiczów. W chwili obecnej jestem jeszcze studentem. Na początku interes z pewnością będzie się wolno rozwijał, na pozyskanie klientów trzeba jednak czasu, dlatego nie chciałbym na razie zakładać działalności gospodarczej (ze względu na wysokie dla mnie jak na razie składki ZUS). Z tego powodu chciałbym z paroma pierwszymi klientami wykonać zlecone czynności podpisując umowe-zlecienie. Z racji, że nadal studiuję, zleceniodawca nie byłby zmuszony do opłacania za mnie składek ZUS. Czy taki rodzaj współpracy jest w jakiś sposób niekorzystny dla zleceniodawcy, przez co moja oferta może odstraszać konkretnego klienta?
Pytanie drugie dotyczy strony WWW, na której chciałbym przedstawić swoją ofertę. W jaki sposób utworzyć taką stronę? Czy przedstawiać się raczej jako firma (używająć form typu "nasza firma...", "oferujemy..." itp), czy też wyrażać się jasno w 1 os. lp.? Czy umieścić na stronie jakieś info o sobie samym? Czy taka forma 1 os. nie będzie wzbudzać w kliencie wrażenia, że jedna osoba (do tego student) nie może tak naprawdę świadczyć profesjonalnych usług?
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Pozdrowienia
adg Czytaj na Forum Merytorium.pl