Moodle mod dla Second Life.

wtorek, 5 maj 09, 10:43

Środowisko akademickie wykorzystujące cyfrowy świat Second Life® do krzewienia wiedzy opracowało właśnie mod dla platformy Moodle, integrujący działania e-learningowe między grą, a portalem.

SLOODLE pozwala nauczycielom i uczniom przygotowywać własne materiały, które następnie będą mogły zostać wykorzystane przez awatary logujące się do Second Life®. Nowe narzędzia oferują możliwość bezpośredniej wymiany plików graficznych znajdujących się w inventory awatarów z prowadzonymi przez nich blogami dostępnymi z poziomu Moodle'a.

Inne wprowadzone funkcjonalności to m.in.: WebIntercom - synchronizujący czaty in-world w Second Life® z czatem wbudowanym w platformę SLOODLE, Presenter - umożliwiający przesyłanie obrazów, plików video orazstron internetowych do użytkownika, za pomocą technologii Quicktime oraz Choice - którego zadaniem jest tworzenie sond i wyświetlanie ich wyników w postaci trójwymiarowych wykresów.

- SLOODLE uzupełnia każde z narzędzi, do którego jest dołączone - mówi Chris Surridge, nauczyciel języka angielskiego w Korei. - Second Life® oferuje zabawę, Moodle trochę realizmu, a użytkownik końcowy otrzymuje w konsekwencjach nieco więcej możliwości w zakresie działania.

Więcej informacji na stronie www: http://www.sloodle.org/moodle/
Komentarze
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 184 czytelników