Dorośli się uczą...

poniedziałek, 4 maj 09, 09:17

Dni Uczenia się Dorosłych to cykl imprez organizowanych przez Polską Izbę Szkoleniową, jej firmy członkowskie oraz koordynatorów.

Polska kampania społeczna "Dni Uczenia się Dorosłych" jest adaptacją podobnych inicjatyw działających od kilkunastu lat w Australii i Europie. Przy współudziale UNESCO prowadzone są działania na rzecz propagowania dokształcania się i nauki zawodu w krajach mniej zamożnych.

Podobnych działalności jest wiele w ponad 40 różnych państwach. Brytyjskie NIACE (organizacja skupiająca 500 firm szkoleniowych) na przykład, od 17 lat z powodzeniem rozwija coroczną akcję "Adult Learner's Week" (Tydzień Uczenia się Dorosłych), a Mała Estonia działa w ten sam sposób od kilku lat propagując ideę uczenia się przez całe życie.

Ponieważ w Unii Europejskiej przyjęto, że osoby dorosłe uczące się to wszyscy powyżej 25 roku życia (oraz ci w wieku 16-24 lat, którzy naukę w ramach kształcenia formalnego mają już za sobą), targetem akcji są osoby obu płci, w wieku 25+, które z różnych powodów - ambicji, sytuacji losowych, planowanej kariery, rozwoju osobistego, zainteresowań lub hobby - mogą stać się w przyszłości uczestnikami prowadzonych działań szkoleniowych.
Komentarze (1)
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 184 czytelników