Rodzina w rozwodzie

Centrum TERAZBIO

Gabinet psychologiczno-pedagogiczny Centrum TERAZ - jesteśmy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Prowadzimy terapię indywidualną, par i rodzin. Zapraszamy na szkolenia i kursy.

Przedstawiamy najważniejsze aspekty rozstania z perspektywy dziecka, rodziców i całej rodziny. Podpowiemy jak zadbać o dziecko i o siebie w tym trudnym czasie, a także jak sprostać wyzwaniom wychowania dziecka w dwóch domach ale wciąż w jednej rodzinie.

Od wielu lat prowadzimy gabinet psychologiczny, w którym udzielamy wsparcia zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Coraz częściej zgłaszają się do nas po pomoc rodzice w sytuacji okołorozwodowej. Decyzja o rozstaniu jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej stresujących decyzji w życiu rodziny. Dla dzieci jest to ogromna zmiana, która może zaburzyć ich poczucie bezpieczeństwa i wpłynąć na rozwój psychiczny. Przed rodzicami stoi wiele trudnych wyzwań (m.in. wsparcie dziecka, rekonstrukcja życia rodziny po rozwodzie). Warto więc szukać wsparcia i pomocy.

Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem terapeutycznym - prowadzimy konsultacje wychowawcze dla rodziców, a także terapię dzieci i młodzieży oraz terapię par i rodzin. 

Ale chcielibyśmy pójść krok dalej i zrobić coś więcej, by jeszcze lepiej wspierać rodziny w tym trudnym momencie. 

Dlatego stworzyliśmy kurs Rodzina w rozwodzie!

Podpowiadamy jak przejść przez ten trudny okres, jak wspierać dziecko i jak zadbać o siebie, jak przeprowadzić rozmowę o rozwodzie oraz jak ustalić najlepszy plan opieki i wychowania po rozstaniu.

                                                Zawartość kursu

Niejednokrotnie z zalecenia Sądu zgłaszali się do nas rodzice poszukujący konsultacji i kursu o tematyce "Dziecko w rodzinie".

Do tego zagadnienia podchodzimy bardzo kompleksowo.

Dlatego rozbudowaliśmy nasz kurs o dodatkowe zagadnienia z zakresu psychologii rodziny.

Kurs zawiera aż 3 moduły i 12 ważnych tematów.

Rodzice w rozwodzie

1. Reakcje rodziców

2. Najczęstsze błędy

3. Porozumienie rodzicielskie, współrodzicielstwo

4. Zasoby rodziców 

Dziecko w rozwodzie

1. Czym jest rozwód dla dziecka?

2. Rozmowa o rozwodzie

3. Reakcje dzieci

4. Konsekwencje rozwodu

5. Pomoc i terapia

Rodzina po rozwodzie

1. Wychowanie po rozwodzie (kontakty, plan wychowawczy)

2. Model rodziny

3. Wskazówki praktyczne

Kurs składa się z 13 nagrań video- w sumie prawie 5 godzin.
Są to bardzo bogate w merytoryczne treści filmy z zakresu psychologii dziecka i rodziny.

Z kursu można korzystać w dowolnym czasie i miejscu. Dostęp do materiałów przyznawany jest na cały rok. Do interesujących treści można wielokrotnie wracać a notatki i opcja automatycznego zapisu postępów pomogą w lepszej organizacji.

W ramach kursu otrzymujesz również bezpłatną konsultację online oraz zaświadczenie.  


O nas

      Pracuję terapeutycznie z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi już od 2006 roku
     Przeczytałam mnóstwo mądrych książek i artykułów (sama też sporo napisałam), ukończyłam wiele szkoleń i specjalistycznych kursów, studiowałam psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, obroniłam z wyróżnieniem doktorat, a i tak najwięcej nauczyłam się wychowując dzieci ☺
     W mojej pracy skupiam się na poszukiwaniu najlepszych rozwiązań dopasowanych do potrzeb i możliwości klienta. Pomagam rozwiązywać problemy małe i duże, u małych i dużych ludzi. 
     Korzystając z wiedzy i doświadczenia, ale także z empatii i intuicji, staram się przede wszystkim zrozumieć emocje, ukryte potrzeby dziecka/nastolatka a także przyczyny danej sytuacji tak, by móc zaprojektować indywidualne rozwiązanie i wprowadzić skuteczne zmiany. Wspomagam rodziny w procesie naprawy relacji a rodzicom podpowiadam jak optymalnie wspierać rozwój dzieci.

Umów wizytę
dr Magdalena Giers
psycholog dziecięcy, terapeuta rodzin
mgr Marcin Giers
Terapeuta par, pedagog
    Z pasją łączę wiele ról- jestem pedagogiem, wychowawcą, tatą, wykładowcą akademickim, pasjonatem twórczego myślenia i terapeutycznego zastosowania zabawy, a w wolnej chwili pszczelarzem.
     Swoją wiedzę czerpię z edukacji (studia z Pedagogiki Ogólnej i Resocjalizacyjnej oraz Psychologii Dzieci i Młodzieży). 

     Ukończyłem także liczne kursy i szkolenia m.in. kurs Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, TSR w pracy z dziećmi i młodzieżą, kurs dla realizatorów Szkoły dla Rodziców, studium Terapii Par, a także z zakresu radzenia sobie z trudnymi emocjami i hejtem oraz wspieranie rodzin w sytuacji rozwodu.
     Na równi korzystam z doświadczenia zawodowego, jak i doświadczenia rodzicielskiego. Pomagam znaleźć najlepsze rozwiązania „szyte na miarę” potrzeb rodziny i dziecka. Pomagam parom w kryzysie odbudować relację i się dogadać Uśmiech 

Umów wizytę

Zapraszamy na kurs Rodzina w rozwodzie

Zapisz się za 500.00 PLN

Kliknij na przycisk powyżej, aby przejść do formularza