Jak poświęcając kilka minut zarobiłem 150zł w niecały 1 dzień

środa, 31 marzec 10, 21:35

Wpis jest z mojego prywatnego bloga jednak jest może Cię zaciekawić

--------------------------------------------------------------------------------------------

Dzisiejszy wpis trochę odbiegnie od tematyki bloga, aczkolwiek o możliwości zarabianiu na blogu ze 2 wpisy miałem okazję napisać wcześniej.

Wczoraj zajrzałem na platformę e-lerningową Piotrka Majewskiego i znalazłem szkolenie pt.: “impleBUSINESS 2010″. Szkolenie o tyle dla mnie ciekawe, iż dotyczy zarabiania na wiedzy, a jakiś czas temu zacząłem pisać kurs promocji stron www, ale o tym kiedy indziej. Jeśli jest ktoś zainteresowany konferencją to oczywiście zapraszam do kliknięcia tutaj w celu zapoznania się z jej programem, aczkolwiek dosłownie za niecałe 3 godziny kończą się zapisy. Sam zorientowałem się dość późno, iż takie szkolenie będzie w ogóle miało miejsce. W związku z dość kiepską sytuacją finansową zacząłem się zastanawiać co zrobić, aby zdobyć 177zł w ciągu 24 godzin.

Teraz cofnijmy się w czasie o miesiąc ) kiedy to wpadłem na pomysł, aby sprzedawać linki na Allegro na blogu w związku z tym, iż Google przyznał mu PR=5. Przejrzałem dostępne oferty linków na allegro, przygotowałem krótka i zwięzłą ofertę i puściłem aukcję, aby sprawdzić jaką cenę mogę otrzymać za link. Osiągnięta cena to 52,99zł za jeden link. Po tej aukcji wrzuciłem na allegro kolejną aukcję tym razem kup teraz z ofertą 4 linków, które poszły w 2 dni. Po 2 tygodniach sprzedałem jeszcze 3 linki. Na tym postanowiłem poprzestać, aby nie robić z bloga linkowni i nie stracić PR5. Kilka osób wykupiło linki na kilka miesięcy więc łącznie zarobiłem ponad 600zł.

A teraz wróćmy do szkolenia. Wczoraj około godziny 22 wysłałem e-mail do klienta, iż jego link na moim blogu wygasa następnego dnia i czy zechce przedłużyć jego publikację. Następnie wrzuciłem na allegro aukcję kilku dodatkowych linków oraz wysłałem e-mail do jeszcze jednego klienta, któremu publikacja linka wygasa też lada dzień.

Podsumowanie: po 24 godzinach wygląda następująco: 1 link sprzedany na allegro 50zł, 2 klientów przedłużyło publikację linków 100zł łącznie daje mi to 150zł i tym sposobem mogę wybrać się na szkolenie )

W poście tym chciałem zwrócić uwagę na ciekawy sposób na zarobienie bez inwazyjnej reklamy. Sprzedawane linki oferuję w stopce strony, czyli jest to reklama praktycznie niezauważalna dla internautów i w przeciągu około półtora miesiąca byłem w stanie na nich zarobić ponad 600zł. Od dłuższego czasu na blogu mam zainstalowane reklamy Google, które nie generują mi nawet 0,5$ dziennie, najprawdopodobniej przez złe dopasowanie, które próbowałem zwalczyć jednak bez skutku (pisałem o tym na forum AdSense). Mimo, iż reklamy Google są dość dobrze przyjmowane przez internautów to o wiele mniej inwazyjne są linki w stopce. Nie wiem czy PR5 uda mi się utrzymać dłużej (pracuję nad tym), ale jeśli tak to bardzo możliwe, że z reklam Google na blogu zupełnie zrezygnuję na rzecz stałych linków w stopce i być może jakiś dodatkowych form reklamy.

Komentarze
Newsletter

80 BEZPŁATNYCH SEO PORAD

Proste techniki SEO zwiększające ruch na stronie - ponad 60 praktycznych porad z pozycjonowania

Zapisz się teraz