Nowa forma spamu spowodowanego ustawą

środa, 21 maj 03, 08:52

Ustawa, która w zamierzeniu miała ograniczyć spam, stała się pretekstem dla wielu firm do wysyłania właśnie „nie zamówionych informacji handlowych”.

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-05-21 6:52:26:

666666; padding-left:5px;">W zwiazku z wejsciem w zycie ustawy z dn. 18.07.2002r. (DZ. U. nr. 144 poz. 1204) "O swiadczeniu uslug droga elektroniczna" uprzejmie
informujemy, iz Panstwa adres zostaje usuniety z listy mailingowej serwisu ZESTAWY. Jesli nadal chcecie Panstwo otrzymywac listy informacyjne lub
ofertowe prosimy odeslac tego maila wpisujac w temacie slowo "partner".

_________________________________________________________

Czy wiesz ile kosztuje licencjonowany Windows XP? Ok. 750 zl !

A czy wiesz, ze mozesz miec prawie identyczny ale darmowy system, calkowicie legalnie? Nie przeplacaj, jesli nie musisz!!!

Czytaj dalej!

Jaki to system?

Linux Lycoris!

Teraz Linux jest tak prosty jak Windows XP!

[cut]


Jest to coś, co powstało na formie spamu wymyślonego zaraz przed wejściem w życie ustawy z 10 marca, co opisałem w raporcie "" - mianowicie:

666666; padding-left:5px;">10 marca weszła w życie ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną wymagająca zgody adresata na otrzymywanie informacji komercyjnej.

Chcemy się upewnić, że nadal są Państwo zainteresowani otrzymywaniem informacji od nas na temat [produkt].

Jeśli tak, proszę kliknąć na adres:
http://firma.pl/adres-potwierdzający-subskrypcję.php

Zespół [firma]


Pierwszy zaprezentowany przykład mimo iż nie jest to opt-exit, tylko informacja o tym, że mój list został skasowany z ich listy, JEST spamem w świetle ustawy bo zawiera niezamówioną inormacę handlową. I tak w sumie zastanawiam się czy nie zgłosić tego na policję i zobaczyć jak działa system.

Chyba też dodam do filtrów antyspamowych "W zwiazku z wejsciem w zycie ustawy" Czytaj na Forum Merytorium.pl