Wysyłać grafikę z listem czy ściągać z serwera?

wtorek, 20 maj 03, 10:23

Co zrobić w sytuacji, gdy chcemy naszym subskrybentom wraz z newsletterem wysłać jakąś grafikę? Jakie rozwiązanie nie obciąży zbytnio adresatów, a jednocześnie pozwoli obejrzeć załączony rysunek?

Grzegorz Łobiński napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-05-15 16:15:15:

[Wydzielone z dyskusji: . - Admin]


666666; padding-left:5px;">
W każdym razie postawą jest przesyłanie grafiki razem z newsletterem.


Dziękuję Pawle za miłe słowa, łechcze to moją próżność. Co do jednak mojego wydawnictwa. Po raz kolejny przyznaję się do popełnienia błędu nie sprawdziłem innych klientów pocztowych niż Microsoftowe.

Długo myślałem, nad tym i zapoznałem się również z dyskusją na tym formu, ale nie skorzystam. Nie będę wysyłał MAGAZIN'u z dołączoną grafiką, jeszcze w przypadku newslettera byłoby to do przyjęcia bo tu grafika jest tylko tlem, ale newsletter to tylko połowa MAGAZIu. W e-zinie grafika i ilustracje będą często jego treścią. Wyobrażam sobie, że pojedynczy numer w przyszłości może zawierać z grafiką nawet ponad 100 kB. W takiej sytuacji przesyłanie tego wszystkiego na skrzynke pocztowa wydaje mi sie niezbyt przyjazne.

Sposób na jaki pozwala outlook sciagania ilustracji do html'owej przesyłki z sieci wydaje się dużo bardziej funkcjonalny. Przynjmniej z mojego punktu widzenia.

Rozwiązanie jakie zastosuje będzie polegało na przesyłaniu osobom, ktore nie korzystaja z outlooka listu z linkiem do spersonalizowanej strony www z ich prenumeratą. Czytaj na Forum Merytorium.pl