Płatne linki w Web Express

środa, 4 grudzień 02, 22:07

Jeśli chcesz reklamowac się za
pomocą płatnych linków lub takie rozwiązanie wprowadzić u
siebie tu jest kilka rozwiązań, których znajomość jest NIEZBĘDNA dla poważnych serwisów... i reklamodawców.

WEBMAC napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-12-04 21:07:52:

Zapewne część z Was zauważyła, że niedawno dziennik internautów wprowadził nową formę reklamy - płatne linki. Dla osób, które nie wiedzą o co chodzi wyjaśnię, że są to linki (do 65 znaków) umieszczone na żółtym tle tuż pod pierwszym akapitem wiadomości. Za tydzień wyświetlania płaci się 9 zł + VAT (za pomocą Premium SMSa). Napisałem nie dawno do Krzysztofa Gontarka, zajmującego się w WE reklamą, z pytaniami dotyczącymi tej formy promocji. Pozwolę sobie przytoczyć tu fragmenty odpowiedzi:

666666; padding-left:5px;">> 1. Czy po opłaceniu usługi jest możliwość dostępu do statystyk (ilość wyświetleń, kliknięć, itp.) własnego linku ?
Niestety nie oferujemy statystyk przy tego typu reklamie

> 2. W ciągu jednego tygodnia na około ile wyświetleń linku można liczyć ?
Na pewno okolo 10 tys. z tendecja wzrostowa.

> 3. Jaka jest średnia skuteczność (mam na myśli ratio) tego typu reklamy ?
To dopiero okres testowy. Z tego co zaobserwowalismy przy linkach pod
newsami ich srednia skutecznosc to ponad 70% klikalnosci w stosunku do odslon danego newsa. Przy linkach reklamowych, bedzie to raczej kilkukrotnie mniejsza skutecznosc. Niemniej jednak powinna ona znacznie przewyzszac innego typu reklamy, gdyz czytajac newsa praktycznie nie sposob pominac wzrokiem ramki z linkami reklamowymi.


Sądzę, że ta forma reklamy może być dość skuteczna, a przy okazji stosunkowo tania. Szkoda tylko, że nie ma statystyk oraz możliwości wybrania dla newsów z jakiej kategorii (np. biznes, nowe technologie, itd.) ma być link wyświetlany :roll:
Jestem ciekawy Waszej opinii na temat tej formy promocji. Czy warto wydać na nią pieniądze :?: Czytaj na Forum Merytorium.pl