Polepszenie warunkow pracy - walka z promieniowaniem i nie tylko

piątek, 9 sierpień 02, 11:25

Promieniowanie to jeden z największych problemów podczas pracy z komputerem. Mozna z nim walczyć konwencjonalnie (filtry, okulary) i trochę mniej konwencjonalnie;) Inne problemy to np. ergonomia.

sygnowski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-08-09 19:48:02:

Chciałbym poruszyć jeden, dość istotny problem z mojego puktu widzenia. A mianowicie coraz częściej stykam się na stronach internetowych oraz w różnego rodzaju gazetach z tematem promieniowania monitora i jego wpływu na ludzką pracę. Co ciekawe, zaintereszowawszy się tematem i spróbowawszy bardziej go zgłębić, doszłem do poniższych wniosków:

- promieniowanie naszego monitora, ma faktyczny wpływ na naszą pracę, jednakże próbując zdefiniować ten wpływ, brniemy w coraz ciemniejszą uliczkę - sytuacja podobna do sprawy z komórkami, niby szkodzą, ale jak, to dokładnie nie wiadomo;

- skoro jest jakiś tam wpływ, to logiczne następstwo, odpowiedzią na atak, jest tylko i wyłącznie także atak, czy znacie jakieś 100% skuteczne sposoby zlikiwodowania tego promieniowanie; przypadkowo przeczytałem z pewnym piśmie kobiecym, że taką ochronę dają kawałki kwarcu; czy ktoś może spotkał się z tym problemem i jak go rozwiązał?

Za wszelkie odpowiedzi będę głęboko wdzięczny. Czytaj na Forum Merytorium.pl