Płatne pozycjonowanie w Onet.pl

poniedziałek, 10 czerwiec 02, 13:51

Onet.pl umożliwia wykupienie pierwszego miejsca w wynikach w AltaViscie i Infoseek. Warunki cenowe wydają się być atrakcyjne na pierwszy rzut oka, ale zastanawiając sie dłużej rodzą sie wątpliwości.

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-06-10 11:27:48:

Archiwum: 20 czerwca 2001

Wiemy, że Onet.pl pozwala na wykupienie pierwszego miejsca w wyszukiwarce Infoseek lub AltaVista (oczywiście tych na Onet.pl . Koszt to 11zł netto (CPM). Drobne - wykładamy sto dziesięć złotych w czasie promocji porduktu i mamy 10 000 wyświetlneń chyba najbardziej skutecznej reklamy.

Ale do rzeczy. Nie jest tak pięknie. Minimalna wartość zamówienia to 1 000 zł netto. To już mi się nie podoba. W tym momencie małe, początkujące firmy, będą musiały się dobrze zastanowić. 1 000 zł to duża inwestycja, a fakt, że CTR będzie bardzo wysoke (80-90%), nie daje pewności, że CR takie będzie (definicje skrótów w Definicje // Marketing i Reklama).

Załóżmy, że wypuszczamy nowy produkt - przygotowaliśmy prezentację i chcemy zacząć promocję. Wyłożenie 1 000 zł na niesprawdzoną technikę to duże ryzyko (przypominam, że forum dotyczny małego i średniego e-biznesu).

Taka forma promocji jest cudowna, bo działa natychmiastowo, ale zawsze trzeba robić testy. Gdybym mógł wydac 100 zł i zobaczyć, czy mi się opłaca, to bym to zrobił bez wachania - ale 1 000 wymaga zastanowienia - wolę samemu, za darmo wejść na to pierwsze miejsce lub do pierwszej piątki i dopiero po wtedy zdecydować się na płatną promocję. Czytaj na Forum Merytorium.pl