GIMP po polsku i w praktyce

czwartek, 18 kwiecień 02, 22:54

Niewątpliwie coś pożytecznego dla osób zainteresowanych grafiką. Mowa o GIMP-ie, rozbudowanym programie graficznym, jego konkurencie- Adobe Photoshop a także wielu innych.

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-04-18 14:53:59:

"1 czerwca ruszył nowy serwis tematyczny dla specjalistów od reklamy i osób zainteresowanych grafiką, stowarzyszony z Portalem polskiej reklamy wizualnej signs.pl. "GIMP w praktyce" to pierwszy polski materiał źródłowy na temat tego zdobywającego coraz większą rzeszę zwolenników..." (www.webexpress.pl, 04.06.2001)

Nareszcie znalazła się osoba znająca się na GIMP'ie i mająca tyle zapału, by rozpromować ten wspaniały produkt. Pojawienie się serwisu o GIMP'ie było tylko kwestią czasu.

GIMP to bardzo rozbudowany program graficzny. GIMP to największy konkurent Adobe Photoshop przegrywający tylko dlatego, że nie ma wystarczająco dużo Ľródeł o tym programie i nie jest on wystarczająco zareklamowany. Jest jedna rzecz, która wyróżnia GIMP'a spośród innych programów graficznych tej klasy - GIMP jest bezpłatny! Tak, każdy może go bezpłatnie używać w celach prywatnych i komercyjnych.

GIMP był stworzony dla Linuxa i w dla tej platformy jest niekwestionowanym liderem. Na szczęście doczekaliśmy się również konwersji na platformę Windows.

Serwis "GIMP w praktyce" na razie (06.07) zawiera bardzo szczegółowy opis interface'u GIMP'a. Każde narzędzie jest szczegółowo opisane, a jego działanie jest wytłumaczone za pomocą wielu ilustrowanych przykładów. W niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać tutoriali.

Dzisiaj polecam pobranie GIMP'a ze strony http://www.gimp.signs.pl (dostępne tez na CD w czasopismach) i rozpoczęcie nauki podstaw. Dla mnie są tylko dwa wyjścia GIMP lub Photoshop. Photoshopa mam starego. Nowy to trochę duży wydatek. Czytaj na Forum Merytorium.pl