NN i Opera nie dopuszczają "_" ani "-" w nazwach klas

czwartek, 18 kwiecień 02, 16:40

Obie przeglądarki nie dopuszczają w nazwach klas występowania myślnika ani podkreślenia, efektem czego klasy te zostają pominięte. Przykład - poprawki w CNEB.PL

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-04-18 14:51:31:

ARCHIWUM

Po kilku upomnieniach z Waszej strony dotyczących nieczytelności Forum w przeglądarkach Opera i Netscape (NN) postanowiłem zająć się sprawą. Wprawdzie użytkownicy obu przeglądarek stanowią kilka procent odwiedzających, ale zauważyłem, że często należą oni do "starych wyjadaczy" Internetu.

Problem polegał na tym, że zarówno w Operze, jak i NN prawie wszystkie komórki miały czarne tło... co przy czarnym tekście daje nieciekawy rezultat . Początkowo myślałem, co zresztą sugerowaliście sami, że problem tkwi w przypisaniu styli do flagi < TR > zamiast do < TD >. Ale po chwilowych oględzinach kodu odkryłem rzecz zadziwiającą. Wcześniej nigdy o tym fakcie nie słyszałem,... co nie znaczy, że jestem jego odkrywcą.

Problem tkwił w samym pliku styli kaskadowych, który definiuje wygląd całego forum. Mianowicie ani Opera, ani NN nie dopuszczają możliwości stosowania myślnika (-) lub podkreślenie (_) w nazwach klas! Oto przykład złego nazewnictwa:

TD.nazwa-klasy {
color:green;
}

TD.nazwa_klasy {
color:red;
}

Jeśli przypiszemy te klasy do flag: < TD class="nazwa-klasy" > lub < TD class="nazwa_klasy" > żadna z obu przeglądarek nie zareaguje. Klasa całkowicie zostanie POMINIĘTA.

To "odkrycie" zmusiło mnie do przebudowy całego serwisu, gdyż ten błędny schemat bardzo często używałem. Teraz wszystko jest w porządku i przeglądanie forum używając NN i Opera nie powinno nastarczać wielu problemów, chociaż niektóre elementy nie jeszcze są dobrze wyświetlane. Czytaj na Forum Merytorium.pl