Spam jest nielegalny!

niedziela, 14 kwiecień 02, 13:59

Spam ogólnie jest uznawany za działanie wysoko niemoralne. W niektórych Państwach istnieją uwarunkowania prawne zakazujące spamu. Czy wiesz, że jest Polska ustawa zabraniającą spamowania?

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-04-14 11:59:19:

Spam ogólnie na świecie jest uznawany za działanie wysoko niemoralne. W niektórych Państwach istnieją uwarunkowania prawne zakazujące tej techniki promocji. Jestem ciekawy, czy zdajecie sobie sprawę z tego, że w Polsce równiez mamy ustawę zabraniającą spamowania?

Ptk.3 Art.6 Roz. 2 Ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebiezpieczny z dnia 2 marca 2000 r. mówi:

"Posłużenie się wizjofonem, telefaksem, pocztą elektroniczną, automatycznym urządzeniem wywołującym i telefonem w celu złożenia propozycji zawarcia umowy może nastapić wyłącznie za uprzednią zgodą konsumenta."

Treść jest chyba oczywista. Zwracam jednak uwagę, że zapis odnosi sie wyłącznie do "propozycji zawarcia umowy" (oferta w rozumienu prawa jest taką propozycją).

Rada na przyszłość: zanim kogoś oskarżycie publicznie o spamerstwo, upenijcie się, czy macie ku temu podstawy prawne. Czytaj na Forum Merytorium.pl