Promocja za pomocą stopek w listach

niedziela, 14 kwiecień 02, 16:27

Ciekawy pomysł na promocję za pomocą linków umieszczonych w stopkach maili. Idea rodzi nowe możliwości, ale także wątpliwości...

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-04-14 11:48:30:

Voyas
------------------

Wydaje mi się, że wymyśliłem całkiem nowy sposób na reklamowanie swoich produktów, a właściwie stron w Internecie. Może ktoś już na to kiedyś wpadł, ale bynajmniej nie słyszałem o tym nigdy.
Wszystko polega na marketingu wirusowym, z którym pewnie wielu z Was się już zapoznało, czytając chociażby artykuł na ten temat w Cneb (pisał o tym Lech Baczyński). Wpadłem na to, aby płacić ludziom za umieszczenie jakiegoś tekstu w sygnaturce, które zachęci na kliknięcie na moją stronę. Każdy kto się na to załapie dostanie swój id. Kliknięcia byłyby zliczane dla każdego indywidualnie i za to płaciłbym ludziom. Pewnie wielu z Was skojarzyło to sobie z płacaniem za otrzymywanie maili, ale wydaje mi się, że jest to dużo skuteczniejsze zwłaszcza, gdy tekst będzie osobisty np.:
Wiesz, znalazłem fajną stronkę. Po prostu musisz na nią kliknąć.

Co do pieniędzy to nie myślałem, jak byłoby to rozliczane, ale przecież zawsze można umówić się na coś innego, darmową reklamę bannerową itp.

Co wy na to? Jak się Wam to podoba? Czy słyszeliście już o takiej formie? Jakieś sugestie? Czytaj na Forum Merytorium.pl