Symbioza (E-zin Newsletter)

poniedziałek, 18 luty 02, 12:39

Po raz kolejny o różnicach. Ponadto podstawowe zasady publikowania e-zinów i newsletterów.

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-02-17 23:06:36:

ART
----------------------------

tak, e-zine i newsletter to dwie rożne rzeczy. korzystam z tych dwóch form by promować swój serwis.

- newsletter - bardzo pomocne narzędzie, przypomina prenumeratorom o danej stronie: zwykle zapomina się o wielu ciekawych miejscach w sieci, do których warto powracać. Dodatkowo zawiera (przynajmniej powinien...) skrót nowości (artykułow,etc) dodanych na stronie od ostatniego wydania. Newsletter bardzo wpływa na odwiedzalność emitującej go witryny. (kilka dni po emisji możemy odnotować wyraźny wzrost odwiedzin)

- e-zine - to jest magazyn który wydaję na zasadzie "nagrody" dla prenumeratorów. zawarte w nim kilka artykułów pomaga mi budować zaufanie Użytkowników prowadzonego przeze mnie serwisu. E-Zina nie traktuję jako "maszynki" do tworzenia odwiedzin (jak to jest z newsletterem) tylko jako prestiżowy, użyteczny dodatek do serwisu.
Wiem że kiedy osiągnę pokaźną liczbę prenumeratorów, będę mógł zamieszczać w nim płatną reklamę, podobnie jak w przypadku magazynu drukowanego.

z obu form korzystam na zmianę. ze względu na branżę w której się poruszam, newsletter wysyłam raz w miesiącu, e-zine również. czyli zarejestrowany Użytkownik otrzymuje ode mnie dwie przesyłki w miesiącu (co ok. 2.5 tygodnia), nie więcej.


_________________
ART: redaktor naczelny serwisu Browar
Forum o tematyce piwowarskiej i browarnictwie

Executore
----------------------------

Na początku witam wszystkich na forum jest to mój pierszy post tutaj

Od dawna sam tworze kilka e-zin'ów, lecz niedawno byłem zmuszony stworzyć Newsletter na poczemu strony której jest autorem. W niej nie zawieram artykułów ani ich fragmentów lecz informacje co w nich jest. Uważam bowiem że Newsletter jest poto by subskrybętom przypominać o stronie i informawać ich że strona jest nadal warta odwiedzenia, a nie po to by rozsyłać artykuły. Bowiem jak gostek przeczyta artykuł to po co ma wchodzić na naszą stronę? Ach ten zachód !?!

oczywiście co artykułu ["ezin vs. newsletter" - przyp. P.Majewski] zgadzam się z jego autorem że te dwa pojęcia są często mylone, a nawet jest wiele osób które wogle nie wiedzą co te dwa pojęcia znaczą!! Czytaj na Forum Merytorium.pl