Dynamicznie generowana data modyfikacji strony

czwartek, 1 lipiec 04, 11:11

P.Majewski: "wyszukiwarki powinny częściej indeksować strony czesto aktualizowane. Aby powiedzieć wyszukiwarce o dacie modyfikajci strony możemy wykorzystać dynamicznie generowany znacznik META"

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-07-01 14:56:06:

Może być to pewnego rodzaju oszustwo lub nie. Generalnie wyszukiwarki powinny częściej indeksować strony czesto aktualizowane. Aby powiedzieć wyszukiwarce o dacie modyfikajci strony możemy wykorzystać dynamicznie generowany znacznik META:

<?php

$PiecDniTemu = time()-5*24*3600;
$MetaData = date("D, d M Y G:i:s", $PiecDniTemu);

echo"<META HTTP-EQUIV="Last-Modified" CONTENT="$MetaData GMT+1">";

?>


Podyższy przykład generuje datę modyfikacji strony przesuniętą o 5 dni w tył. Jest to oszustwo, jakby na to nie spojrzeć.

Wartością $PiecDniTemu może być również data dodania ostatniego artykuły, dyskusji itd - czyli faktyczna data modyfikacji pobrana z bazy danych w formacie daty UNIXowej. Wtedy nie jest to oszustwo.


Czy wyszukiwarki zwracają na takie rzeczy uwagę? Nie ma pewności ale wiem, że po wprowadzeniu nowego systemu nazywania stron na ww.cneb.pl i dodaniu odpowiedniej daty modyfikacji strony, Google zindeksowało ok. 800 moich stron w 2/3 dni. Nie dam głowy, że jedno jest wynikiem drugiego. Nie można jednak ukryć, że data modyfikacji NIE przeszkadza. Czytaj na Forum Merytorium.pl