republika.pl - tandeta

sobota, 19 czerwiec 04, 16:41

Damian Daszkiewicz (daszkiewicz.net): "W tym wątku zniechęcę do kupna komercyjnych kont na republika.pl.(...) "

Damian Daszkiewicz napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-06-19 20:34:22:

W tym wątku zniechęcę do kupna komercyjnych kont na republika.pl.

Po pierwsze wysoka cena Uśmiech Za pakiet ja w sieci zapłaciłem aż 119 zł (25 MB+domena.com+DNSy) Dużo lepszy pakiet mogę kupić u jednego z forumowiczów (47 domena i DNSy+55zł serwer z bajerami jakich nie daje republika np. cron, PHP, MySQL, Perl, jedynie mam mniejszy transfer). Oczywiście republika za subdomeny krzyczy 9 zł (o ile nic się nie zmieniło). U owego forumowicza mam 100 subdomen gratis Uśmiech Jednak nie cena jest najważniejsza.

Dzisiaj program pocztowy nie mógł pobrać poczty z republika.pl, więc sprawdzam, czy chodzi strona http://www.daszkiewicz.net (która leży na republice). No i nie chodzi. Czekam 10 minut, dalej nie chodzi. Dzwonię do onetu i dowiaduje się, że mają konserwację i może do jutra rana naprawią. Dla mnie to wystarczający powód, aby za 3 miesiące (gdy minie rok) kupić serwer gdzie indziej. To jest niedopuszczalne, płace więc wymagam, mogli chociaż dla tych płatnych postawić zapasowy serwer (zostałem potraktowany tak samo jak Ci co mają darmowe konta). Jednak to można wybaczyć, ale nie można wybaczyć 2 rzeczy:

1) na pnet.pl mam inne konto i tam jak mają zamiar wyłączyć na 2 godziny komputery to z 2 dniowym wyprzedzeniem dostaję emaila że coś tam modernizują i w dniu XX od godziny AA do BB strony nie będą chodzić
2) na pnet.pl (czy też w mBanku) jak robią jakąś modernizację, to nie robią o 22, ale o 2-4 w nocy, kiedy jest najmniejszy ruch.

na republikę skusiłem się niską ceną (nie potrzebuję PHP i innych bajerów). Jednak po tej wpadce ja się przenoszę gdzie indziej i nikomu nie polecam republiki. Myślę, że oni nic nie modernizują, tylko pewnie mają awarię a konsultant zamiast powiedzieć awaria powiedział modernizacja Smutek Czytaj na Forum Merytorium.pl