Trochę o technikach spammerskich

sobota, 19 czerwiec 04, 00:00

Ciekawy topic o technikach użyanych przez spammerów w systemie double opt in.

Piotr Połomski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-06-19 16:23:13:

Witam,

Być może był poruszany podobny temat ale przed chwilą otrzymałem już drugi raz w przeciągu tygodnia mail o tytule: Potwierdzenie rejestracji - krok 2/3 a w nim pośród instrukcji jak aktywować rejestrację której absolutnie nie dokonywałem m.in.

666666; padding-left:5px;">Dziękujemy za zarejestrowanie się w naszym serwisie internetowym...

oraz, co mnie zaskoczyło bo rejestrowałem się w wielu serwisach internetowych

666666; padding-left:5px;">Jeżeli nie rejestrowałeś się sam w naszym serwisie mógł Cię dopisać Twój znajomy lub ktoś inny np. w celu sprowokowania nieporozumienia.

Oczywiście jeśli chcę to mam wiele możliwości np. "kliknij na poniższy link a tym samym twój adres e-mail zostanie usunięty z naszej bazy danych" czyli widać go sobie przechowują. Czy to zjawisko jest już nagminną technikę spammerską?


Wychodząc temu na przeciw od razu w informacji jaka dociera do osób rejestrujących się w moim serwisie krótką notatkę.

"...Brak aktywacji do dnia (3 dni od daty rejestracji) spowoduje automatyczne usunięcie adresu z naszej bazy danych. Nie aktywuj rejestracji jeżeli uważasz, że ktoś dla żartu bądź na złość wykorzystał Twój adres do rejestracji w Otwartym Katalogu Internetowym..."

Oczywiście system automatycznego usuwania nieaktywowanych rejestracji ma jeszcze jedną zaletę usuwa nieistniejące a wprowadzone poprawnie pod względem składni adresy e-mail.

Jak wspomniałem wyżej otrzymuję różne maile aktywujące których oczekiwałem ale w żadnym nie znalazłem tego typu wzmianki stąd moje pytanie co dzieje się w Waszych systemach z adresami e-mail które nie zostają aktywowane? Czy przed usunięciem takiego adresu powinno zostać wygenerowane jeszcze jedno potwierdzenie? A może powinienem skrócić czas przechowywania do kilku godzin? Proszę o podpowiedź. Czytaj na Forum Merytorium.pl