Konkurs na najlepszy...

sobota, 22 maj 04, 13:18

Czy zdarzyło Ci się dostać zaproszenie do "konkursu" na stronę www dla jakiejś firmy? A może sam myślałeś o zorganizowaniu go na najlepsze hasło reklamowe? Zobacz co o tym piszą specjaliści...

alw napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-05-22 21:35:52:

Od jakiegoś czasu nurtuje mnie chęć podzielenia się tematem tak zwanych "konkursów" na projekt logo ale nie tylko, ogólnie graficznych.
Na ogół odbywa się to w prosty sposób zaprasza sie kilka agencji niech przedstawią pomysły my sobie wybierzemy 'najlepszy' i tylko za ten zapłacimy. Dlaczego piszę konkursy w cudzysłowie? ano bo tak naprawde nic z konkursem nie ma to wspólnego a raczej jest to wyścig szczurów. Brak jasno sprecyzowanych warunków konkursu, brak jury, brak nagrody itd. itd. Efekty także dość przedziwne w jednym z takich konkursów decyzję jednoosobowo podejmował ksiegowy - zgadnijcie kto wygrał. Nikt jeszcze nie wpadł aby urządzić konkurs np hydraulikow w kładzeniu instalacji wodnej w domku jednorodzinnym a niby dlaczego? czym różni sie nakład pracy obu profesji? można tu to mozna i tam. Że dziedzina staje sie rozwojowa widzę chociazby po zaproszeniu jakie wystosowała firma dość poważna na opracowanie portalu. Otóż ni mniej ni więcej życzą sobie nie projektu wstepnego czy koncepcji a w pełni działających stron które sobie pooglądają i zdecydują. Do zaproszenia załączono minimum informacji, bo po co to komu, o firmie. I jak tu projektować, nawet gdybym chciał. Tylko szablon wziąć i rżnąć.
Nie będę się rozpisywał narazie bo ciekaw jestem co sądzicie o takim problemie, a może tylko ja go widzę?
Pozdrawiam
:D :D :D Czytaj na Forum Merytorium.pl