Rozstrzelone wiersze w mailach z autorespondera w MS Outlook

poniedziałek, 19 kwiecień 04, 10:50

Czy Ty również masz problem z pustymi liniami między wierszami w wysyłanych przez Ciebie mailingach? Można temu zaradzić.

Dariusz Mlynarski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-04-19 13:32:40:

Używam Follow Up Mailing Processor, testuję Autoresponse Plus. W obydwu przypadkach mam podobny kłopot. Otóż maile wysyłane przez te programy ściągam MS Outlookiem (nie Expressem) i wiadomości w formacie zwykłęgo textu przychodzą z rozstrzelonymi wierszami. Tzn, coś co piszę tak:

666666; padding-left:5px;">Witam
To jest akapit po jednym enterze.
To jest akapit też po jednym enterze.

Wygląda tak:

666666; padding-left:5px;">Witam

To jest akapit po jednym enterze

To też jest akapit po jednym enterze.

Czyli gdzieś po drodze tam gdzie ja wstawiam enter (nie ważne, czy miękki shift+enter, czy twardy enter) wstawia się dodatkowy enter. Taki mail wygląda głupio, no i nie mam kontoli nad tym jak on wygląda u czytelnika.

Ta sama wiadomość sciągnięta przez Outlook Express wygląda normalnie, czyli 1 enter daje 1 enter.

Dziwne to jest o tyle, że sam subskrybuje rzeczy, które przychodzą do mnie od obydwu autoresponderów, ARP 3 albo FUMLP, choćby od Piotra z Cneb, i te wyglądają ja trzeba. Choć zdarza się że nie, i nie wiem od czego to zależy.

Oczywiście mogę maile pisać jako html, i wtedy nie ma już tego problemu. Ale chciałbym móc pisać maile w zwykłym tekscie, które zawsze i u każdego wygladają tak samo.

Czy ma ktoś z Was pomysł co z tym zrobić?

Dodam, ze próbowałem już różych metod edycji wpisywanego to autorespondera tekstu, i Worda, i Notepada, i bezpośrednio w autoresponder, z różnych przegladarek. Takze na Macintoshu. Efekt zawsze ten sam: dodatkowe entery w zwykłym tekscie.

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Hej! Czytaj na Forum Merytorium.pl