Nagłówek (pesymistyczny), treść (optymistyczna)

czwartek, 11 marzec 04, 13:23

Czy nagłówek budzący negatywne emocje może być skuteczny? Jak sprecyzować, czy na moich klientów skuteczniej podziała straszenie czy atrakcyjne obietnice?

Tomas napisał/a na Merytorium.pl dnia 2004-03-11 3:17:36:

Witam,
po wskazówkach zawartych w jednym z artykułów zabrałem się do napisania oferty.
Jednakże chciałem zastosować trochę inną technikę. Pan Piotr radził, aby nagłówek przedstawiał korzyści, ja natomiast spróbowałem z innej strony – przestraszyć klienta tak, by wiedział, że to co oferuje „uratuje mu życie”. Sama treść oferty nie ma już takiego tonu, traktuje czytelnika po przyjacielsku, radząc co powinien zrobić.
Tak więc ocenę projektu zostawiam Państwu (przyznam się, że pisałem to dość późno, więc pewnie cos do czegoś będzie się można przyczepić)666666; padding-left:5px;">Do Agentów Ubezpieczeniowych – Wasze dochody spadną bo...

Jak każdy agent ubezpieczeniowy borykasz się z wieloma przeciwnościami. Twój rynek pracy jest pełen ostrej konkurencji, liczy się każdy nowy klient, jak i ten dawno już pozyskany przez Ciebie. Na pewno zgodzisz się ze mną, że agenci wręcz, wyrywają” sobie klientów.
Aby nie stracić klienta musisz pamiętać i dbać o niego. Zwykły notes sprawy nie załatwi! Mając kilkadziesiąt, kilkaset klientów nie jesteś w stanie być na bieżąco kiedy kończy się ubezpieczenie, jakie produkty możesz jeszcze zaoferować. A dobrze obsłużony klient na pewno poleci Cię swoim znajomym.

Nie uznaj tego proszę za kolejną reklamę – chcę abyś potraktował to poważnie. Znam Twoje problemy z własnego doświadczenia i zamiast popełniać błędy, skorzystaj z moich dobrych i sprawdzonych rad.

Potrzebujesz narzędzi, które usprawnią Twoją pracę. Jeśli posłuchasz się mnie, będziesz mógł poświęcić swój cenny czas na zwiększanie swojej bazy klientów i powiększanie zysku. Taką aplikacją, jest system wspomagający pracę agenta i brokera Agent Ubezpieczeniowy 2.0 i Agent 2.0. Daję Ci swobodę wyboru, możesz wybrać najbardziej dogodne dla siebie narzędzie, ale jeśli będziesz miał kłopot – powiedz mi o tym, a znów Ci pomogę.

Moją kolejną radą na zwiększenie zysków to uczciwe i profesjonalne podejście do klienta. Z doświadczenia wiem, że niektórzy agenci zawyżają składkę, oszukując tym samym klienta – nie idź tą drogą! Wcześniej czy później prawda wyjdzie na jaw i stracisz klienta, który dodatkowo zrobi Ci złą opinię.

Spójrz na moje równanie i odpowiedz sobie sam co się opłaca.

zawyżona składka (np. o 100zł) --- dobrze obsłużony klient (ponawia ubezpieczenie + poleca rodzinę, znajomych)

Sam widzisz, inwestując w solidne wykonanie usługi, zwiększasz wielokrotnie swoje zyski. Tutaj też przydadzą się Tobie wspomniane wyżej aplikacje. Będziesz miał dostęp do bazy klientów, ich ubezpieczeń, w sposób seryjny wydrukujesz korespondencję do nich.

[ tutaj pojawi się lista programów z możliwością poznania preferencji, pobrania wersji demo jak i zamówienia]


mam jeszcze propozycje kilku innych nagłówków:
1. Jeszcze nie wiesz, ale będziesz NAJLEPSZYM agentem ubezpieczeniowym.
2. Zabiegany agencie ubezpieczeniowy, masz szansę na sukces, jeśli...
3. Jak zdobyć nowych klientów oszczędzając czas i pieniądze?

naglowek 3 wydaje mi sie taki ogolnikowy, ale...hmmm troche tez oklepany.

POZDRAWIAM Czytaj na Forum Merytorium.pl