Serwis randkowy - nasz sposób na zarobek w internecie.

sobota, 1 listopad 03, 21:22

Rynek serwisów randkowych jest bardzo nasycony. Wydaje się, że nie ma sensu próbować sił w tym biznesie, a jednak jeden, niedawno powstały serwis, dostał się do czołówki najpopularniejszych.

Wojtek Kyciak napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-11-01 19:52:56:

Witam!

Wraz z dwiema osobami z forum (Coronerem i Maciejem Sypniewskim) od jakiegoś czasu tworzymy serwis randkowy. Po kilku miesiącach pracy można powiedzieć, że serwis prawie zakończył fazę budowy. Jesteście pierwszą grupą, której pokazujemy dotychczasowe efekty naszej pracy i mamy nadzieję na cenne uwagi, konstruktywną krytykę itp. Uśmiech Faza budowy jest już zakończona mniej więcej w 95%, więc jest już zaprezentować.

Serwis ma za zadanie kojarzyć zakochane pary, ale nie tylko. Generalnie sposób wykorzystania pozostawiamy dla użytkowników. Trzeba zaznaczyć, że serwis jest w założeniach inny niż znaczna większość obecnych w tej chwili na rynku. W ogóle oceniając rynek można zauważyć, że liczą się tylko serwisy portalowe + dosłownie jeden pozaportalowy cmok.pl.

Serwis będzie działać na prostych zasadach:

- użytkownik odwiedza stronę, rejestruje się,
- po rejestracji otrzymuje dostęp do panelu użytkownika, w którym może wysłać powiadomienia do osób, które lubi lub które mu się podobają itp.,
- osoba, do której kierowane jest powiadomienie otrzymuje list z odpowiednią informacją,
- jeśli powiadomiona osoba zarejestruje się będzie mogła, wysyłając Premium SMS za 3 zł lub 2 zł, sprawdzić kim jest osoba, która wpisała ją na listę i odczytać podstawowe dane o niej,
- w każdej chwili będzie mogła także wysłać powiadomienia do innych osób.

Jak widać serwis jest nastawiony na ideę marketingu wirusowego, w którym każdy użytkownik będzie "zarażał" innych. Dzięki temu sama promocja serwisu będzie w pewien sposób ułatwiona i z pewnością mniejszym nakładem sił będzie można osiągnąć zadowalające efekty.

Serwis jest oczywiście komercyjny, jego głównym celem jest osiągnięcie dochodowości. Ma zarabiać poprzez trzy główne kanały: opłaty za premium SMS, wpływy z programów partnerskich i na końcu zarobek na reklamie. Szczególnie ciekaw jestem jakie efekty przyniesie promowanie programów partnerskich poprzez bazy mailingowe, na które nastawia się serwis. Patrząc jednak na inne serwisy baza mailingowa jest najskuteczniejszą promocją wielu programów partnerskich. Dlatego naszym głównym celem jest zebranie możliwe jak największej bazy użytkowników. Każdy użytkownik rejestrując się poda dość dokładne dane o sobie, dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio personalizować oferty kierowane poprzez e-mail. Oczywiście stawiamy na pełną automatyzajcę.

Tyle wstępu chyba wystraczy. Serwis znajduje się pod adresem . Napiszcie co myślicie o:

- o samym pomyśle stworzenia takiego serwisu,
- takim przedstawieniu oferty w przypadku serwisu randkowego,
- usability serwisu,
- i wreszcie samym wyglądzie.

Czy Waszym zdaniem taki serwis może generować większe przychody? Jakich rad udzielilibyście nam przed oficjalnym startem? Czy ktoś z forumowiczów ma za sobą doświadczenia w prowadzeniu serwisu w tej branży, może ktoś prowadzi taki? Uśmiech Jak już wspomniałem na początku w imieniu kolegów i swoim będę wdzięczny za wszelkie uwagi, rady, krytykę. Uśmiech Czytaj na Forum Merytorium.pl