Słowa kluczowe dopasowane i używane.

poniedziałek, 13 październik 03, 14:54

Masz dostęp do wspaniałych opracowań mówiących jak pozycjonować strony. Wiesz o pozycjonowaniu wszystko... ale skąd wziąć idealne słowa kluczowe? Jak przewidzieć skojarzenia użytkowników?

Dariusz Mlynarski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-10-13 8:07:08:

Witam

Kiedy czytam artykuły o wyszukiwarkach to w zasadzie jestem w pełni usatysfakcjonowany - mam co robić przez co najmniej miesiąc. Opisane metody udoskonalania strony są podane bardzo dobrze. Gratulacje dla wszystkich.

ALE...

Wszystko fajnie, tylko skąd mamy wiedzieć po jakich słowach kluczowych użytkownicy próbują szukać informacji? Przykład: mam treść dotyczącą profilaktyki i leczenia następstw udarów mózgu. Oczywiście udar mózgu mam w słowach kluczowych. Ale odkąd w logach znalazłem zapytania takie jak: udarmuzgu, udar mozgu, udar_muzgu... itd. to nasunęło mi się kilka wniosków:

- jak taki gość w ogóle mnie znalazł ???
- do pewnego stopnia można przewidzieć co też mogą wypisywać w zapytaniach użytkownicy. Ale tylko do pewnego stopnia.
- informacją na wagę złota byłaby lista wszystkich zapytań, jakie padly np. w onecie w ciuągu jakiegoś czasu, nie sądzicie? Uśmiech
- zacząłem definiować na stronach keywordy w różnych kombinacjach: z literówkami, z prawdopodobnymi błędami ortograficznymi. Przyniosło to nieco więcej odwiedzin, bo faktycznie, wiele osób wpisuje zapytania z błędami.

Tak na serio - czy są jakieś możliwości uzyskania informacji o rzeczywiście zadawanych zapytaniach, niezależnie od tego, czy skutecznych czy nie? NIe ma chyba w Polsce narzędzi typu , a bardzo by się przydały.

Skąd brać słowa kluczowe, poza tymi oczywistymi, które występują w tekście strony, i które dadzą się przewidzieć?

Przecież od tego w zasadzie powinna się zacząć promocja w wyszukiwarkach. Czytaj na Forum Merytorium.pl