Podstawowy błąd - brak danych kontaktowych

czwartek, 9 październik 03, 15:11

Wspaniały przykład z życia wzięty uświadamiający, jakie trudności musi pokonać Twój potencjalny klient, jeśli nie podasz na swojej www danych kontaktowych. Pytanie, ilu klientów będzie tak wytrwałych?

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-10-09 10:19:18:

Już dawno temu pisałem, że jeden z popularniejszych błędów to brak pełnych danych kontaktowych na stronie biznesowej.

Minimum to strona kontakt zawierająca nazwę firmy, adres email, adres fizyczny, telefon/y i może być FAX - w dobie e-maili FAX jest rzadko używany.

Optimum to takie dane na każdej stronie, najlepiej na dole gdzie zwykle takie dane się umieszcza i gdzie klient będzie ich szukał.

Zresztą (nazwa umowna) wymaga podawania pełnych danych kontaktowych razem z numerem wpisu do rejestru... muszę sprawdzić czy go podaję Uśmiech.

HISTORYJKA: Potrzebowałem pilnie numeru ID w programie partnerskim a nie miałem dostępu do swojego komputera. Zainstalowałem GG i postanowiłem skontaktować się z Mateuszem Chłodnickim, właścicielem ZM.

Nie pamiętam numeru Mateusza, nie wyeksportowałem też swojej bazy kontaktów GG na serwer producenta GG. Musiałem więc znaleźć jego numer w katalogu. Szukając po xywce nie znalazłem nic, co by odpowiadało danym Mateusza. Szukanie po Imieniu jest bez sensu jeśli nie znamy miasta.

Na moje nieszczęście zapomniałem, w którym mieście Mateusz mieszka. Wpisałem więc w google

Des Mateusz Chłodnicki GG

i znalazłem stronę http://www.offspring.art.pl/?m=lista_display na której jest Mateusz Chłodnicki, który ma pseudo Des i jest z Poznania. Ale nie byłem pewien, czy to ten Mateusz no i numeru GG nie było. Zapomniałem, że kiedyś dawno Mateusz miał jakąĹ› stronę o offspring, czy ją sponsorował - nie pamiętam Uśmiech.

Postanowiłem więc sprawdzić gdzie mieści się firma ARCHmedia, formalny właściciel Złotych Myśli i 4me.pl.

DO SEDNA

Na stronie jest tylko nazwa firmy, email i telefony. Na 4me.pl są tylko maile.

Poszukałem więc w google.pl ARCHmedia i znalazłem stronę: http://www.archmedia.pl/ na której nie znalazłem żadnych danych kontaktowych... ale jest tam link do http://firma.archmedia.pl/ ... pod którym nic nie znajdzemy.

Ostatecznie przypomniałem sobie, że mam spory pakiet darmowych SMSów (nagroda od Idei za płacenie rachunków 2x wyższych niż abonament) i wysłalem pytanie o numer ID SMSem na numer podany na stronie Złotych Myśli.

Że też wcześniej o tym nie pomyślałem.

I teraz niech mi ktoś powie, że jest jakieś uzasadnienia dla niepodawania pełnych danych kontaktowych na własnych stronach.

P.S. Przepraszam Cię Mateuszu, że wziąłem Twoje projekty pod ostrzał. Czytaj na Forum Merytorium.pl