Druga część dyskusji z obszaru psychologii biznesu i automotywacji. Forumowicze podjęli wyzwanie. Jeden z nich założył się, że w ciągu 30 dni założy biznes i zarobi 1000 PLN...

sygnowski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-06-09 18:32:22:

Dzisiaj jest czas na znalezienie właściwej tarczy, do której będziemy strzelać.

Zaszyj się w cichym, spokojnym miejscu, kompletnie innym od tego, co spotykasz, na co dzień. Jak już tam będziesz, poświeć kilka minut na zrelaksowanie się. Uspokój i wycisz swój umysł. Następnie, zacznij sporządzać listę rzeczy, które lubisz robić; wszystkie swoje hobby, zainteresowania i pasje. Jako że zaczynamy od kompletnego zera, musimy, a raczej po prostu możemy znaleźć taki temat, który będzie sprawiał nam absolutną radość.

Spędziłbym kilka dobrych godzin na sporządzaniu tej listy. Na wydobyciu ze swego wnętrza, tego czegoś, co tak wielu ludzi nie potrafi znaleźć. Wyobraź sobie swoje idealne życie. Co robisz? Gdzie jesteś? Z kim jesteś? Jak wyglądasz? Itd. Odnotuj to na swojej liście. Pomyśl o rzeczach, które lubiłeś robić będąc dzieckiem. To też odnotuj na tej liście. Nie zastanawiaj się jak możesz to wszystko przemienić w źródła zarobku, po prostu pisz.

Znajdź swój wymarzony styl życia – później zbuduj biznes wokół niego.

Jak tylko twoja lista będzie gotowa, zastanów się nad tym, jak przekształcić swoje hobby/zainteresowania/pasje w biznes. Wybierz 5 elementów ze swojej listy, w których robieniu jesteś najlepszy i pomyśl jak możesz pomóc innym robiąc to!!!

Załóżmy, że jednym z tych wybranych elementów, jest gotowanie. A więc nasze pytanie brzmi: jak możesz pomóc innym gotując? Możesz podzielić się swoimi, wspaniałymi i unikalnymi przepisami z innymi ludźmi. Możesz nauczyć gotować kogoś, tak jak TY to robisz. A nawet możesz ugotować coś dla kogoś. Osobiście preferuję sprzedaż informacji, a więc najprawdopodobniej zdecydowałbym się na napisanie własnego „e-booka kucharskiego”.

Absolutnie moim osobistym przekonaniem, jest to, że jeśli robisz coś, co lubisz i pomagasz dzięki temu komuś, to pieniądze pojawiają się niejako samoistnie.

Jeśli nie jesteś zbytnio pewny tego, że robiąc to, co lubisz, jesteś w stanie komuś pomóc, to możesz to w bardzo prosty sposób sprawdzić. Po prostu wejdź na http://www.yahoo.com i poszperaj tam trochę. Załóżmy, że zdecydowałeś się sprzedawać własne książki kucharskie. W tym wypadku powinieneś rozpocząć poszukiwania pod kątem takich słów, jak: przepisy, książka kucharska, gotowanie itp. Jeśli nie znajdziesz żadnych stron traktujących o tym temacie, to będzie znaczyć, że możesz zapomnieć o tym elemencie. Co wtedy robisz? Bierzesz kolejny element ze swojej listy i powtarzasz całą procedurę. Jeśli znajdziesz strony, to będzie to znaczyć, że są ludzie zainteresowaniu gotowaniem. A wtedy nie pozostaje ci nic innego, jak tylko...

ZNAJDŻ WŁAŚCIWY PRODUKT Czytaj na Forum Merytorium.pl