Telewizja edukacyjna.

piątek, 4 wrzesień 09, 23:52

Edukacyjnych kanałów telewizyjnych w ofercie operatorów telewizji kablowej i cyfrowych nadawców jest jak na lekarstwo. W zasadzie ogólnodostępny jest wyłącznie jeden kanał - Edusat - który poza nudnymi wykładami akademickimi nie oferuje żadnych atrakcji...

Jeśli jesteś poszukiwaczem wiedzy, tę najbardziej wartościową, w formie audycji telewizyjnych możesz bez trudu znaleźć w internecie. Niestety polskie transmisje edu-video praktycznie nie istnieją (oczywiście poza tymi, które realizujemy w Ekademii Puszczenie oczka, ale za to tych anglojęzycznych jest całkiem sporo.

W sieci znajduje się wiele wykazów zawierających odnośniki do zagranicznych, internetowych wersji edukacyjnych transmisji video. Można sięgnąć choćby po katalog znajdujący się na stronie internetowej TV Channels Free, aby już po chwili móc zupełnie za darmo obejrzeć wybraną stację.

Patient Channel z katalogu Free Channels

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem cyfrowego tunera telewizji satelitarnej, możesz oglądać kilka (również anglojęzycznych) edukacyjnych kanałów telewizyjnych. Jednym z nich jest "Teachers.tv", nadający swój program za pośrednictwem satelity Euro Bird (28,5E).

Pełen wykaz programów satelitarnych (włącznie z edukacyjnymi) można znaleźć w internetowych katalogach takich j.np. King of Sat.

Życzę miłego szperania Uśmiech

(DAS)
Komentarze (1)
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 179 czytelników