Screenr - nowa aplikacja webowa do tworzenia screencast'ów.

czwartek, 20 sierpień 09, 14:14

Articulate Global, Inc. udostępniła wczoraj bezpłatną aplikację, której zadaniem jest tworzenie screencast'ów w oparciu o mechanizm "web recorder", dzięki któremu użytkownik nie potrzebuje dodatkowego czasu, aby opublikować swój film w serwisach społecznościowych.

"Screenr" jest funkcjonalnie zintegrowany z serwisem "Twitter", a ponieważ działa w całości po stronie serwera, użytkownik nie jest zmuszony do instalowania jakichkolwiek programów na swoim komputerze.

Po zakończeniu nagrywania można wysłać wideo bezpośrednio do każdego ze znajomych posiadających konto w serwisie "Twitter", obejrzeć film w serwisie "Screenr" lub umieścić na blogu. Można również przesłać wideo do serwisu "You Tube", lub zapisać na dysk twardy komputera w celu dokonania późniejszej edycji.

Screenr

"Screenr" zapisuje pliki wideo w jakości HD, dzięki czemu filmy prezentują się bardzo dobrze zarówno w web'owym odtwarzaczu, jak i w trybie pełnoekranowym. Aplikacja pozwala nagrywać screencasty o długości do 5 minut i wyróżnia się łatwością użytkowania. W działaniu bardzo przypomina inne aplikacje do tworzenia screencast'ów - Jing'a, ScreenToaster, czy ScreenJelly - jednak pod względem wsparcia dla popularnych serwisów społecznościowych pozostawia konkurencję w tyle.

Strona aplikacji: http://screenr.com/
Komentarze (3)
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 210 czytelników