Wszystkie Twoje ulubione blogi w Ekademii

środa, 6 sierpień 08, 16:38

Krzysztof Król w komentarzu do ostatniego naszego postu podsunął nam bardzo ciekawy pomysł:

Brakuje [na stronie głównej] również listy blogerów. Jeśli lubię czytać czyjeś wpisy to teraz mam utrudnione znalezienie tego blogu

Zgadzamy się z Krzysztofem i dlatego wprowadziliśmy 2 zmiany w Centrum Użytkownika. Pierwsza zmiana jest mała, ale jakże użyteczna - w prawej kolumnie, na dole umieściliśmy link do spisu postów wszystkich blogów:

Wszystkie Blogi Ekademii

W tej chwili nie mamy jeszcze wyszukiwarki ani listy samych blogów, ale lista wszystkich postów jest już użytecznym źródłem wiedzy.

Druga zmiana jest duża i zdaje się nam, bardzo użyteczna. Nad listą kursów, na drugim ekranie strony głównej umieściliśmy Twoje Centrum Blogów:Centrum Blogów

Dodanie słowa "Twoje" nie było przypadkowe. W tym bowiem miejscu możesz dodać do naszej przeglądarki blogów Wszystkie Twoje Ulubione Blogi z Ekademii... oraz dowolny blog spoza Ekademii, jeśli udostępnia on kanał RSS albo kanał Atom oznaczony zwykle ikonką: RSS.

Aby dodać blog z Ekademii, wystarczy wpisać nazwę autora bloga w formularzu:

Blog z Ekademii

Aby dodać blog spoza Ekademii, musimy podać adres kanału RSS lub Atom, wskazać typ kanału i nadać mu nazwę:

Blog spoza Ekademii

Po dodaniu bloga pojawi się nowa zakładka z nazwą tego bloga i listą najnowszych 5 wpisów:

Wpisy z bloga

Jeśli się pomylimy (np. określając typ kanału), albo jakiś blog się nam znudzi, możemy go usunąć z listy klikając na odpowiedni link z prawej jego strony:

Usuń blog

Usunięty raz blog można dodać ponownie.

Nie ma ograniczeń, ale radzimy rozsądek - pobieranie zbyt wielu blogów (zwłaszcza tych zewnętrznych) może znacząco wydłużyć czas ładowania strony głównej.

Podsumowując - dążymy do tego, aby Ekademia była dla wielu stroną startową (wiemy, że potrzebne jest automatyczne logowanie) - dajcie znać, czy idziemy w dobrym kierunku i co jeszcze powinniśmy zrobić.

Komentarze (7)
Newsletter

Informator Szkoleniowy Ekademia.pl

Bądź na czasie z najnowszymi szkoleniami i kursami internetowymi...

Dołącz do 234 209 czytelników