Mapy myśli z fizyki dla studentów

Kim jestem?


Wiesław Zajiczek Nazywam się Wiesław Zajiczek, jestem doktorem fizyki, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pasjonuję się m.in. astrofizyką, rynkami finansowymi, oraz metodami szybkiej nauki z wykorzystaniem map myśli.

Od wielu lat pomagam w przygotowaniach do kolokwiów i egzaminów studentom, także tym, których system edukacji chciałby skreślić.

Podczas pracy ze studentami wypracowałem narzędzie, które usprawnia naukę fizyki i pozwala zdać egzaminy tym, którzy nie wierzyli we własne możliwości.Mapy myśli - Twoje koło ratunkowe

Gdy sam byłem na studiach fizyki, do każdego egzaminu przygotowywałem się, rysując kolorowe nieliniowe plansze zgodne z zasadami szybkiej nauki wypracowanymi przez T. Buzana. Każdy element wzoru miał inny kolor, były też tak posegregowane, że bez trudu je zapamiętywałem.

Mapa myśli - Prawo Ampere'a

Miały jedną wadę - ich rysowanie było bardzo czasochłonne. Ponieważ jednak były piekielnie skuteczne, stosowałem je, kończąc studia z bardzo dobrym wynikiem. Gdy po doktoracie zacząłem profesjonalnie udzielać korepetycji, wiedziałem, że nie namówię studentów do samodzielnego rysowania map myśli. Chciałem jednak, żeby mogli korzystać z potencjału tych map.

Stworzyłem więc pakiet gotowych plansz z najważniejszych działów fizyki. Student, który był na moich korepetycjach, może sobie w domu otworzyć taką mapę myśli w formacie pdf. albo zrobić wydruk A3 i powiesić nad łóżkiem esencję wiedzy z 1,5 h wykładu na jednej kartce! Jestem zszokowany, jak ludzie, którzy o fizyce nie mieli bladego pojęcia, zaczynają bez problemu zdawać kolokwia. Jest to najprzyjemniejszy element mojej pracy.

Nie martw się, to nie reklama korepetycji. Być może wolisz uczyć się sam, ale chciałbyś mieć coś więcej niż tylko nudne notatki z wykładów, w których nic nie można znaleźć, nie mówiąc już o zapamiętywaniu.

Przekonaj się, jak wyglądają mapy myśli, oglądając przykładowe darmowe nagrania, które przygotowałem dla uczniów i studentów na kanale Fizmat:


MAPY MYŚLI Z FIZYKI

Mapy myśli z fizykiMapy myśli z fizyki dla studentów to pakiet 25 kolorowych plansz w formacie pdf. Plansze zawierają ilustracje i wyselekcjonowane wzory - esencję wiedzy, która pomoże Ci rozwiązywać zadania, zdać kolokwium i egzamin. Przede wszystkim jednak mapy myśli pomogą Ci poukładać w głowie wiedzę z fizyki, tak byś miał do niej szybki dostęp.

Jakie konkretnie tematy z fizyki obejmuje pakiet map myśli?


 1. Bryła sztywna (tensor i momenty bezwładności, dynamika bryły sztywnej)
 2. Dwójnik szeregowy (prąd przemienny,wskazy)
 3. Dynamika (zasady dynamiki, układy nieinercjalne, środek masy, pęd)
 4. Dynamika II (praca, energia, gradient, rotacja, pola potencjalne, siły zachowawcze)
 5. Dynamika relatywistyczna (energia, pęd, efekt Comptona)
 6. Elektrostatyka (prawo Coulomba, natężenie, potencjał, zasada superpozycji, dipol)
 7. Elementy RLC (prąd przemienny)
 8. Energia wewnętrzna i ciepło właściwe (stopnie swobody,I zasada termodynamiki, C_p, C_V)
 9. Fale dźwiękowe (natężenie, poziom natężenia, efekt Dopplera)
 10. Fizyka jądrowa (nukleony, rozpady, prawo rozpadu)
 11. Kinematyka (wektor położenia, prędkości, przyspieszenia, składowe, ruch względny, droga)
 12. Kinematyka relatywistyczna (transformacja Lorentza dla boostu, diagramy Minkowskiego, dylatacja czasu, skrócenie długości)
 13. Oscylator harmoniczny (równanie ruchu, rozwiązanie, częstość, wahadło matematyczne)
 14. Oscylator tłumiony (równanie ruchu, rozwiązanie i jego cechy)
 15. Oscylator wymuszony (równanie ruchu, rozwiązanie i jego cechy)
 16. Prąd stały (natężenie, napięcie, opór, prawo Ohma, prawa Kirchhoffa, moc)
 17. Prawo Ampere'a w magnetostatyce (przykład dla nieskończonego przewodnika, pole magnetyczne cewki zwykłej i toroidalnej)
 18. Prawo Biota-Savarta (kiedy stosować, przykład dla pierścienia z prądem)
 19. Prawo Gaussa w elektrostatyce (najczęściej spotykanie w zadaniach zastosowania)
 20. Prawo załamania (prawo Snelliusa, kąt graniczny, kąt Brewstera)
 21. Równania Maxwella (w postaci różniczkowej i całkowej)
 22. Ruch po okręgu (prędkość, przyspieszenie dośrodkowe i styczne, typowe przypadki)
 23. Rzut poziomy (tor, prędkość, zasięg, H_max, czas ruchu i wznoszenia)
 24. Rzut ukośny (tor, prędkość, zasięg,prędkość końcowa, czas ruchu)
 25. Siła elektrodynamiczna (wzór, kiedy stosować, przykład z dwoma nieskończonymi przewodnikami z prądem).

Spytasz zapewne, skąd taki dobór tematów? Mapy myśli tworzyłem stopniowo na potrzeby korepetycji, zmieniając je tak, by zawierały wzory najczęściej wykorzystywane na kolokwiach i egzaminach. To studenci tacy jak Ty przychodzili do mnie na korepetycje z realnymi problemami, dlatego pakiet jest sprawdzoną w praktyce odpowiedzią na te problemy.

Bardzo zależy mi na Twoim zadowoleniu, dlatego cieszą mnie opinie od osób, które już skorzystały z map myśli - takie jak ta:

,,Polecam powtórkę z fizyki w postaci map myśli każdemu, kto korzysta z praw fizyki w szkole, w pracy, w życiu codziennym. Za pomocą tych map przyswajanie wiedzy z zakresu fizyki jest bardzo szybkie, a odtworzenie z pamięci tego co zapamiętaliśmy niezwykle łatwe.
Myślę, że wiedza w takiej postaci powinna znaleźć się na półce u każdego inżyniera.'' -

Adrian Stadnicki


Ponieważ chcę dotrzeć i pomóc zdać fizykę jak największej ilości osób, dlatego przeprowadziłem ankietę wśród studentów, pytając, ile byliby w stanie zapłacić za mapy myśli. Średnią proponowaną ceną było 5 zł za mapę myśli, co daje wycenę pakietu 25 map na 125 zł.

Jeśli to dla Ciebie dużo, to nie martw się, oferuję Ci pakiet map myśli w promocyjnej cenie 125 zł 27 zł. Spytasz zapewne, dlaczego tak tanio, skoro z ankiety wynika wyższa wartość? Chcę, abyś wypróbował najpierw mapy myśli w formacie pdf, a gdy już zobaczysz, jak bardzo pomagają Ci w nauce fizyki i że są wartościowe, być może zdecydujesz się na zakup innych moich kursów, np. pełnego Niezbędnika Studenta w specjalnej promocyjnej cenie. Twoje zadowolenie jest dla mnie najważniejsze.

Zasady zakupu i dodatkowe informacje

 1. Wpłacasz pieniądze.
 2. Natychmiast po zaksięgowaniu płatności otrzymujesz dostęp do Map myśli z fizyki dla studentów na 120 dni.
 3. Jeśli chcesz ściągnąć pakiet map myśli na swój komputer, będziesz potrzebował ok. 15 MB wolnego miejsca na dysku. Do otwarcia plików konieczny jest darmowy Adobe Reader
 4. Po ściągnięciu plików z kursem dostęp do Internetu nie jest konieczny do korzystania z kursu.

Dzisiaj tylko 27.00 PLN

Składam zamówienie