FIZYKA - NIEZBĘDNIK STUDENTA

Z czym kojarzy Ci się słowo ,,fizyka''?

     Fizyką zainteresowałem się na poważnie w szkole średniej. Chciałem dowiedzieć się, jak powstał Wszechświat, czy jest nieskończony i jak szybko się rozszerza. Ogromna ciekawość sprawiała, że chciałem jak najwięcej dowiedzieć się o Wszechświecie, dosłownie pożerałem dostępną wiedzę z fizyki. Zwykle jednak fizyka kojarzy się źle. Sterta nudnych wzorów i stres na sprawdzianach. Nic dziwnego, jeśli zamiast na zaspokojenie ciekawości - w wielu szkołach kładzie się nacisk na monotonną naukę wzorów i mechaniczne rozwiązywanie zadań. To tak jakby kształcić pszczelarza i nie powiedzieć mu, co to miód.

     A co gdyby ,,fizyka'' zaczęła Ci się kojarzyć z przygodą, w której wędrujesz po krainie rysunków i kolorowych wzorów? Siedzisz odprężony na kolokwium i egzaminie. Wiesz, że wszystkie wzory pamiętasz i bez trudu je kojarzysz ze sobą. Masz całościowy obraz i wiesz, po co się tego uczysz. Zapraszam Cię do krainy przyjaznej nauki fizyki na studiach.

Mapy myśli - Twoje koło ratunkowe

     Gdy byłem na studiach, do każdego egzaminu przygotowywałem się, rysując kolorowe plansze zgodne z zasadami szybkiej nauki Tony'ego Buzana. Każdy element wzoru miał inny kolor, były też tak posegregowane, że bez trudu je zapamiętywałem.

Mapa myśli - prąd stały

     Rysowanie map myśli było bardzo czasochłonne. Ponieważ jednak były piekielnie skuteczne, stosowałem je, kończąc studia z bardzo dobrym wynikiem. Po doktoracie zacząłem profesjonalnie udzielać korepetycji. Widząc niewydolność systemu edukacji, chciałem pokazać, że każdy student może bez problemu zdać fizykę.

     Stworzyłem więc pakiet gotowych plansz z najważniejszych działów fizyki. Student, który był na moich korepetycjach, może sobie w domu otworzyć taką mapę myśli w formacie pdf. albo zrobić wydruk A3 i powiesić nad łóżkiem esencję wiedzy z 1,5 h wykładu na jednej kartce! Jestem zszokowany, jak ludzie, którzy o fizyce nie mieli bladego pojęcia, zaczynają bez problemu zdawać kolokwia. Sprawia mi to ogromną satysfakcję.

     Teraz Ty też możesz doświadczyć przyjemnej nauki fizyki, nie wychodząc z domu. Oprócz 25 kolorowych plansz z różnych działów fizyki przygotowałem do każdej z nich kilku (kilkunasto) minutowe nagranie video, w którym szybko przypominasz sobie i przyswajasz esencję materiału z 1,5 - godzinnego wykładu. Pomyśl, jaka to dla Ciebie oszczędność czasu. Rozwiązując zadania, szybko znajdujesz i kojarzysz potrzebne wzory.

     Jest jeszcze jeden element Niezbędnika Studenta, który sprawia, że nauka fizyki jest 4 razy skuteczniejsza w porównaniu do tego, gdy znudzony czytasz tradycyjne notatki. Obejrzyj nagranie, w którym poznasz przewagę, jaką daje Ci Niezbędnik:




FIZYKA - NIEZBĘDNIK STUDENTA

Fizyka - Niezbędnik Studenta     Niezbędnik to pakiet multimedialny składający się z 3 części. Pierwsza to zestaw 25 nagrań video - tzw. Szybkich powtórek trwających łącznie ok. 280 min. Druga część, to 25 kolorowych map myśli w formie plików pdf, które możesz wydrukować w wysokiej jakości nawet w formacie A3. Możesz też przechowywać je na dysku komputera czy telefonu i mieć zawsze pod ręką. Trzecia część, to ćwiczenia (klikalna animacja i puzzle) w formacie flash, w których układasz mapy myśli, tworząc w pamięci system skojarzeń o szybkim dostępie.

     Cały Niezbędnik możesz pobrać z serwisu Ekademia.pl w ciągu 120 dni od daty kupna. Po pobraniu korzystasz z Niezbędnika jak długo chcesz (licencja obejmuje korzystanie z Niezbędnika wyłącznie na własny użytek ).


Jakie tematy z fizyki obejmuje Niezbędnik Studenta? Poniżej znajdziesz je w kolejności alfabetycznej:
  1. Bryła sztywna (tensor i momenty bezwładności, dynamika bryły sztywnej)
  2. Dwójnik szeregowy (prąd przemienny,wskazy)
  3. Dynamika (zasady dynamiki, układy nieinercjalne, środek masy, pęd)
  4. Dynamika II (praca, energia, gradient, rotacja, pola potencjalne, siły zachowawcze)
  5. Dynamika relatywistyczna (energia, pęd, efekt Comptona)
  6. Elektrostatyka (prawo Coulomba, natężenie, potencjał, zasada superpozycji, dipol)
  7. Elementy RLC (prąd przemienny)
  8. Energia wewnętrzna i ciepło właściwe (stopnie swobody,I zasada termodynamiki, C_p, C_V)
  9. Fale dźwiękowe (natężenie, poziom natężenia, efekt Dopplera)
  10. Fizyka jądrowa (nukleony, rozpady, prawo rozpadu)
  11. Kinematyka (wektor położenia, prędkości, przyspieszenia, składowe, ruch względny, droga)
  12. Kinematyka relatywistyczna (transformacja Lorentza dla boostu, diagramy Minkowskiego, dylatacja czasu, skrócenie długości)
  13. Oscylator harmoniczny (równanie ruchu, rozwiązanie, częstość, wahadło matematyczne)
  14. Oscylator tłumiony (równanie ruchu, rozwiązanie i jego cechy)
  15. Oscylator wymuszony (równanie ruchu, rozwiązanie i jego cechy)
  16. Prąd stały (natężenie, napięcie, opór, prawo Ohma, prawa Kirchhoffa, moc)
  17. Prawo Ampere'a w magnetostatyce (przykład dla nieskończonego przewodnika, pole magnetyczne cewki zwykłej i toroidalnej)
  18. Prawo Biota-Savarta (kiedy stosować, przykład dla pierścienia z prądem)
  19. Prawo Gaussa w elektrostatyce (najczęściej spotykanie w zadaniach zastosowania)
  20. Prawo załamania (prawo Snelliusa, kąt graniczny, kąt Brewstera)
  21. Równania Maxwella (w postaci różniczkowej i całkowej)
  22. Ruch po okręgu (prędkość, przyspieszenie dośrodkowe i styczne, typowe przypadki)
  23. Rzut poziomy (tor, prędkość, zasięg, H_max, czas ruchu i wznoszenia)
  24. Rzut ukośny (tor, prędkość, zasięg,prędkość końcowa, czas ruchu)
  25. Siła elektrodynamiczna (wzór, kiedy stosować, przykład z dwoma nieskończonymi przewodnikami z prądem).
     Spytasz zapewne, skąd taki dobór tematów? Mapy myśli tworzyłem stopniowo na potrzeby korepetycji, zmieniając je tak, by zawierały wzory najczęściej wykorzystywane na kolokwiach i egzaminach. To studenci tacy jak Ty przychodzili do mnie na korepetycje z realnymi problemami, dlatego niezbędnik jest sprawdzoną w praktyce odpowiedzią na te problemy

Potwierdzona skuteczność

'' Polecam powtórkę z fizyki w postaci map myśli każdemu, kto korzysta z praw fizyki w szkole, w pracy, w życiu codziennym. Za pomocą tych map przyswajanie wiedzy z zakresu fizyki jest bardzo szybkie, a odtworzenie z pamięci tego co zapamiętaliśmy niezwykle łatwe.
Myślę, że wiedza w takiej postaci powinna znaleźć się na półce u każdego inżyniera. Adrian Stadnicki - R&D Engineer

Jak myślisz...?

     Ile musiałbyś zapłacić za tradycyjne korepetycje, na których poznałbyś podobny zakres materiału? U mnie koszt korepetycji wynosi 70 zł za zegarową godzinę, pewnie znajdziesz kogoś, kto wytłumaczyłby Ci to nieco taniej ale bez map myśli - a więc mniej skuteczniej. Omówienie samego materiału z Niezbędnika Studenta bez ćwiczeń zajęłoby co najmniej kilka godzin, wydałbyś zatem kilkaset złotych.

     Tymczasem oferuję Ci tę samą wiedzę z ćwiczeniami w atrakcyjnej formie za jedyne 57 zł 37 złotych! Poczuj, jak wielka to oszczędność czasu i pieniędzy. Czasu - bo nie musisz dojeżdżać na korepetycje, tylko uczysz się wygodnie kiedy chcesz i gdzie chcesz. Pieniędzy - bo Niezbędnik jest nieskończenie cierpliwy i możesz go odtwarzać wielokrotnie, a za czas korepetytora musiałbyś płacić za każdym razem.

Dzisiaj tylko 37.00 PLN

Składam zamówienie

Zasady zakupu i dodatkowe informacje

  1. Wpłacasz pieniądze.
  2. Natychmiast po zaksięgowaniu płatności otrzymujesz dostęp do Niezbędnika Studenta na 120 dni.
  3. Jeśli chcesz ściągnąć kurs na swój komputer, będziesz potrzebował ok. 1,5 GB wolnego miejsca na dysku. Najwygodniej przeglądać kurs mając w przeglądarce internetowej zainstalowane darmowe wtyczki: Adobe Flash Player, Adobe Reader i QuickTime. Rekomendowana przeglądarka to Firefox, choć kurs będzie działał też w innych przeglądarkach. Filmy w formacie mp4 można też otwierać bezpośrednio, używając dowolnego odtwarzacza obsługującego ten format (jest wiele darmowych).
  4. Po ściągnięciu plików z kursem dostęp do Internetu nie jest konieczny do korzystania z kursu.

Gwarancja satysfakcji

Gwarancja satysfakcji     Kupując Niezbędnik Studenta, nic nie ryzykujesz. Jestem tak pewny skuteczności map myśli z fizyki, że udzielam Ci 30-dniowej gwarancji satysfakcji! Jeżeli przez 30 dni od zakupu uznasz, że mapy myśli nie pomogły Ci, możesz zwrócić kurs, otrzymasz całą kwotę z powrotem. Bardzo zależy mi na Twoim zadowoleniu. Moje mapy myśli pomogły już setkom Studentów, dlatego daję Ci gwarancję satysfakcji.


Kim jestem?

Wiesław Zajiczek     Nazywam się Wiesław Zajiczek, jestem doktorem fizyki, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pasjonuję się m.in. astrofizyką, rynkami finansowymi, oraz metodami szybkiej nauki z wykorzystaniem map myśli.

     Od wielu lat pomagam w przygotowaniach do kolokwiów i egzaminów studentom, także tym, których system edukacji chciałby skreślić.


Zapisy wstrzymane