Urodziłem się w 1969 roku w Katowicach, od 2006 roku mieszkam i trenuje w Wielkiej Brytanii. Pierwszy kontakt ze sztukami walki miałem już w wieku…

Urodziłem się w 1969 roku w Katowicach, od 2006 roku mieszkam i trenuje w Wielkiej Brytanii.
Pierwszy kontakt ze sztukami walki miałem już w wieku kilkunastu lat, gdy zacząłem amatorsko trenować karate, następnie próbowałem swoich sil w boksie, kick-boxingu , oraz na zajęciach samoobrony. Ostatecznie zdecydowałem się pójść ścieżka Aikido, trenując pod surowym okiem sensei Davida Wardena, w sekcji British Aikido Federation styl pod nazwą D.A.N. W tym czasie brałem udział w szeregu lokalnych oraz miedzynarodowych zgrupowań. W listopadzie 2019 wytypowany zostałem przez O'Sensei Johna Emersona , (jednego z głównych nauczycieli stylu D.A.N. w Wielkiej Brytanii), do szescioosobowego zespolu przedstawicieli British Aikido Federation na zgrupowanie w Tokyo.
W 2016 pod kierunkiem Prezesa Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, soke Ryszarda Murata 10 dan w Honbu Dojo w Warszawie, ukończyłem kurs instruktorski Aikido i uzyskałem międzynarodowe uprawnienie Instruktora Sztuki Walki.
W czerwcu 2017 roku, w angielskim miescie Hartlepool stworzyłem swoja szkołę aikido - pod nazwą Aikido Academy England, w ktorej kontynuowany jest styl D.A.N. Moja szkola zarejestrowana jest zarówno w Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportów Walki, jak rowniez w brytyjskim Kyudokai Martial Arts Association i od momenty zalozenia, byla organizatorem kilku gali sportowych,a jej uczniowie startowali w zawodach z powodzeniem zdobywajac medale oraz dyplomy. Przez wiele lat treningów ze swoimi studentami oraz ciezkiej pracy nad rozwojem swojej szkoly. Z czasem zdobywalem kolejne mistrzowskie stopnie dan, by w 2022 roku uzyskac stopien IV dan w japonskiej sztuce walki Aikido, oraz zaszczytny tutul Shidoin.
Jestem zdobywca wielu zlotych, srebrnych oraz brazowych medali oraz dyplomow czy odznaczen w sztukach walki. Posiadam rowniez szereg brytyjskich certyfikatow m.in: Trenera Personalnego level 3, oraz Instruktora Samoobrony level 3, uprawniajace mnie do szkolenia oraz certyfikowania instruktorow samoobrony w tej dziedzienie nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii, ale rowniez na tereniecalej Unii Europejskiej.
Obecnie , oprocz pracy ze studentami sztuk walki, jestem czlonkiem Zarzadu Polskiej Federacji Dalekowschodnich Sztuk i Sportow Walki z siedziba w Warszawie, dzialajac na rzecz rozpowszechniania wartosci oraz wiedzy i kultury jakie niosa ze soba japonskie sztuki walki, a moja Akademia Aikido w Anglii posiada swoje oddziały na poludniu i na polnocy Wielkiej Brytanii.
Kontakt:
Pełna nazwa:Jacek Swoboda
Lokalizacja:Stevenage, United Kingdom
Strona WWW:https://aikidoacademy.club/