Wystawianie faktury VAT przez firmę nie będącą usługodawcą.

piątek, 23 maj 03, 17:11

W jaki sposób wystawiać faktury VAT, gdy nie prowadzimy działalności gospodarczej? Czy inna firma może za nas wystawić fakturę VAT klientowi?

kliper napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-05-23 15:11:46:

Od niedawna zacząłem udostępniać pewną usługę internetową dla firm, jest to coś w rodzaju specjalistycznego CMS-a. Problem tkwi w tym, że w obecnej chwili nie mogę wystawiać dla klientów faktur VAT, co jest sporym utrudnieniem, ponieważ chętnych jest względnie dużo, ale ... no właśnie, ... tylko z fakturą. Działalność gospodarczą będę mógł otworzyć dopiero na początku przyszłego roku, a nie chce czekać tak długo, bo sami wiecie jak szybko leci czas w branży informatycznej...
Pozostaje mi więc jedna możliwość, znaleźć firmę, która będzie za mnie wystawiała faktury VAT. Jak powszechnie wiadomo nie ma nic za darmo, stąd moje następujące pytania:
Jak myślicie ile taka firma może chcieć za samo wystawienie faktury VAT?
Czy jeśli ta firma będzie oferowała również hosting moim klientom, to taka "współpraca" będzie w pełni legalna (pytam ponieważ ostatnio przeczytałem, chyba na pl.soc.prawo, że takie wystawianie faktur przez obce firmy jest możliwe, ale nie jest w 100% zgodne z prawem)?

Jeśli ktoś z Was posiada jakieś doświadczenia w tym zakresie, to również proszę o odpowiedź, a może jest ktoś chętny do współpracy... Uśmiech ?? Czytaj na Forum Merytorium.pl