Nowa wersja wyszukiwarki NetSprint.pl

środa, 21 maj 03, 15:09

Kolejne poprawki w engine Netsprint i kolejna okazja do ich oceny na forum. Mimo, że widać poprawę w niektórych obszarach, to jednak nie wszystkie testy wypadają pomyślnie. Wciąż wiele do zrobienia.

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-05-21 17:06:24:

666666; padding-left:5px;">NetSprint.pl udostepnił nową wersję swojej wyszukiwarki. Dzięki wprowadzonym zmianom Internauci uzyskali dostęp do znacznie precyzyjniejszych wyników wyszukiwania, otrzymywanych z jednego z największych zbiorów polskich dokumentów w sieci (niemal 20 milionów), przy zachowaniu rekordowo krótkiego czasu odpowiedzi.

Prace nad nową wersją trwały prawie rok. „W tym czasie przeanalizowaliśmy kilka tysięcy maili i ankiet od Użytkowników, w których wskazywali obszary, gdzie wyszukiwarka powinna rozwijać się najszybciej” – mówi Artur Banach z NetSprint.pl. Duże znaczenie dla poprawy jakości wyszukiwarki ma również współpraca z portalem Wirtualna Polska (korzystającym z NetSprinta w modelu licencyjnym), który aktywnie uczestniczy w ustalaniu kierunków rozwoju systemu.

reszta: http://media.netpr.pl/notatki/3870/notatka.html


Co można powiedzieć o nowym Netsprincie? Nie przeprowadziłem głębszej analizy, ale wstępne przyjrzenie się wynikom doprowadziło do nastepujących wniosków:

- widzę pewnę poprawę w wynikach prezentowanych przez tą wyszukiwarkę. Nie powiem znaczną bo nie śledzę na bieżąco Netsprinta.

- strony niektórych moich klientów poszły na samą górę a to bardzo dobrze świadczy o nowym silniku... nie zgrywam się. Dłużsi stażem na tym forum wiedzą, że preferuję tradycyjną formę SEO, czyli copywriting z wplecionymi inteligentnie słowami kluczowymi (SEO etyczne). I tak na stronie jednego z moich klientów jest napisana przeze mnie 2 stronnicowa oferta, gdzie ciągle przewijają się slowa kluczowe. To samo dotyczy serwisu, którego pozycjonowałem rok temu.

- Netsprint zdecydowanie dużą wagę przywiązuje do domeny orad do TITLE, co już było mówione a warte jest powtórzenia. Czytaj na Forum Merytorium.pl