Jak odnieść korzyść z niedoskonałości produktu.

wtorek, 13 maj 03, 11:29

Bardzo interesujące propozycje jak wybrnąć z sytuacji, gdy kolejny klient zgłasza usterkę w naszej aplikacji, o której wiemy, ale nie mamy możliwości jej usunięcia.

Miki74 napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-05-13 9:29:46:

Prowadzę firmę software'ową, moje produkty to komponenty programistyczne dla wąskiej grupy firm.

W jednym z tych produktów jest usterka, niedociągnięcie (jak zwał, tak zwał), która nie przesądza o jego funkcjonalności, ale czasem może być trochę "upierdliwa". Ja wiem o tej usterce od początku, ale nie jestem w stanie jej usunąć - powiedzmy, że nakład pracy i kosztów jej usunięcia byłby niewspółmierny do ceny (niezbyt wysokiej) produktu, a więc moich przychodów.

Czasem któryś z klientów zadaje mi pytanie, czy to tak ma być, czy to on coś robi źle. Ja wówczas mogę tylko radzić, jak zminimalizować nieporządany efekt, ale nie mogę napisać "Dziękujemy za zgłoszenie, za miesiąc opublikujemy nową wersję, w której ten błąd już będzie na pewno usunięty" - tak byłoby najbardziej poprawnie marketingowo.

Chcialbym uczciwie odpowiedzieć, jaka jest sytuacja, ale żeby jednocześne klient nie pomyślał sobie "ale beznadziejna firma, nie radzą sobie, pewnie im się nie chce albo się nie znają..."

Jak więc odpowiadać, aby zachować dobry wizerunek w oczach klienta?

Pozdrawiam
Miki Czytaj na Forum Merytorium.pl