Jak onet traktuje usuwanie stron ze swojej wyszukiwarki

piątek, 18 kwiecień 03, 08:25

BartekD: "Opisze tutaj dla wszystkich ciekawy przypadek który spotkal mojego klienta podczas próby usnięcia jednej z jego stron z wyszukiwarki onet.pl."

BartekD napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-04-18 6:25:50:

Na prośbe Pana Piotra opisze tutaj dla wszystkich ciekawy przypadek który spotkal mojego klienta podczas próby usnięcia jednej z jego stron z wyszukiwarki onet.pl. Strona zwierała słowa kluczowe które były nazwami innych firm (zaznaczam że mój klient sprzedaje sprzęt tych firm). Strona klienta po delikatnych przeróbkach wyskoczyła pod tymi słowami wyrzej niż oficjalne strony producentów co im się nie spodobało i zarządali usunięcia tych słów kluczowych natychmiast grożąc dotkliwymi sankcjami mojemu klientowi. Klient zwrócił się znowu do nas żeby mu pomuc w usnięciu strony na szybko z wyszukiwarkiUśmiech I tu się zaczeły schody.
Pierwsze kazaliśmy mu zadzwonić do onetu i wytłumaczyć całą sytuację co oczywiście zrobił natychmiast (jest to duża firma która była już klientem onetu więc znali ich już) Miła Pani miłym głosem poinformowała go że zawiadomi techników zeby zaznaczyli to do usunięcia w nocy. My oprócz tego daliśmy na strone noindex żeby ewentualnie robot sam z sibie stronę usunął z wyników wyszukiwania. Mija kilka dni klient załagodził sytuacje z producentami, ale cel był cały czas ten sam unsunąć stronę z wyszukiwarki. Oczywiście w onecie nic zero reakcji. Ponownienie całej procedury kolejne kilka dni nadal nic. W końcu całkowicie usuneliśmy stronę z serwera naszczęście była to druga mało znana domena klienta. Onet załapał to jakieś pół roku pożniej chociaż klient dzwonił do nich kilka razy a my nadal próbowaliśmy stronę usunąć. Także wisiała sobie strona w wynikach wyszukiwania na wysokich pozycjach a nawet się nie otwierała. Zajmuje się już troche onetem i takich wypadków jest tam więcej które tylko utwierdzają mnie w tym że wysukiwarka działa chaotycznie i od przypadku do przypadku jeżeli chodzi o indeksacje, przeindeksowywanie i usuwanie stron. Czytaj na Forum Merytorium.pl