Pomysł na biznes - kreator bannerów on-line.

wtorek, 8 kwiecień 03, 10:51

Szymon Sablik (szablon.pl): "Podpatrzyłem coś takiego na flashbannernow.com. Zastanawiałem się, czy coś takiego mogłoby się udać u nas, w Polsce. Taki kreator bannerów flashowych."

SzymonS napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-04-08 8:51:16:

Witam Wszystkich!

Mój kolejny biznesplan :D - jak w temacie - kreator bannerów reklamowych on-line. Nie jest to mój pomysł, bo podpatrzylem coś takiego na - nie wiem, czy coś się im nie popsuło, bo nie mogę się na stronę dostać

Zastanawialem się, czy coś takiego mogłoby sie udać u nas w Polsce. Taki kreator bannerów flashowych, myślę, że byłaby to dobra rzecz.

Byłoby to coś jak na ww stronie, czyli krok po kroku tworzenie bannera, a na końcu rachunek do zapłacenia, z tym, że dostosowany do polskich realiów - np. sms 9 zł. W zasadzie 9 zl mogłoby wystarczyć, bo przy serwisie nie trzeba by siedzieć - raz przygotować, a później doglądać, dodawać nowe możliwości, efekty bannerów, itd.

Zrobiłem już małe rozeznanie, jeśli chodzi o warunki techniczne, wiem mniej więcej, co potrzeba, jak się do tego zabrać, jakie potrzeba oprogramowanie, skrypty trzeba napisać samemu, ale w oparciu o odpowiednio przygotowane biblioteki, które już istnieją.

Niezbędny byłby też człowiek znający bardzo dobrze flasha - tworzenie flashowych szablonów *.swt

Potem system można "wypożyczać" serwisom dla webmasterów, których jest masa. Wypożyczać, czyli udostępniac - wkleić jedną linijkę kodu, np. <IFRAME>, dla takich serwisów byłaby to dodatkowa atrakcja, a rozliczanie z właścicielem - za baner, czyli udostępnia serwis i gratis może sobie zrobić baner :D

Jak więc myślicie, czy coś takiego mogłoby wypalić?

Pozdrawiam,
S S
----------------------- Czytaj na Forum Merytorium.pl