Zmniejszenie H1 - czy to spam?

poniedziałek, 17 marzec 03, 17:16

Poświęć minutę na przeczytanie tego krótkiego i wyczerpującego opisu jednej z technik pozycjonowania strony w wyszukiwarkach, a Twoja strona szybko znajdzie się na wyższej pozycji.

Paweł Gruszecki napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-03-17 14:03:44:

No właśnie... Piotr pisze w kursie wyszukiwarek (swoją drogą - świetny), że najlepiej umieścić H1 ze słowami kluczowymi na samej górze strony. Tyle, że każdy kto zna się na HTML-u wie, że dosyć trudno opracować spójny i dobrze prezentujący się graficznie layout, który na "dzień dobry" ma standardowe H1. Zastanawia mnie więc czy wyszukiwarki potratktują H1 tak samo, jeżeli będzie istnieć styl CSS (w osobnym pliku), na przykład taki:

H1 {font-size: 12pt}

Czy to zostanie potraktowane tak samo? Jeżeli nie, to czy można to uznać za technikę bezpieczną, za którą nie grozi po miesiącu ban? Od razu zaznaczam, że nie interesuje mnie spamowanie, stąd moje pytanie. Zaznaczam też, że nie chce ustawiać H1 na 1px, ale na wartość znośną dla oka.

Teoretycznie przecież wyszukiwarki nie czytają zewnętrznych plików, a już w szczególności pewnie nie CSS. Tylko, że przecież na tej zasadzie łatwo zrobić tekst całkowicie niewidoczny wspomniane 1px (nie mówiąc o 0px), a nie wydaje mi się, żeby to było dozwolone przez wyszukiwarki. Co o tym sądzicie? Czytaj na Forum Merytorium.pl