Wirtualna Polska - dodany indeks stron, ale co z tego

wtorek, 4 marzec 03, 15:59

Wp.pl w informacjach prasowych podaje informacje na temat nowego indeksu stron oraz ulepszonego algorytmu Netsprint. Niestety, jak wykazały testy, nie wszystko jest tak pięknie ...

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-03-04 12:12:01:

666666; padding-left:5px;">

opr: R. Sierocińska

Użytkownicy Wirtualnej Polski zyskują dostęp do największego w kraju indeksu (ponad dwadzieścia milionów dokumentów!) rodzimych stron internetowych. W chwili obecnej żaden inny portal internetowy nie może poszczycić się tak wielką liczbą zindeksowanych polskich stron WWW.

Opracowany przez NetSprint.pl, specjalnie na potrzeby WP.pl, udoskonalony system wyszukiwawczy charakteryzują: zwiększona szybkość działania, maksymalna wydajność, stabilność i trafność prezentowanych wyników. Efektywność szukania zapewnia dodatkowo niezwykle krótki czas aktualizacji całego zbioru polskich stron WWW, nie przekraczający
siedmiu dni.

"Jakość zwracanych wyników bazuje na specjalnie do tego celu zaprojektowanym algorytmie..." -podkreśla Tomasz Skalczyński, współautor systemu NetSprintWszystko bardzo ładnie tylko albo nie wdrożono do końca systemu Netsprint albo wdrożono cześciwo albo ktoś zapomniał wyłączyć KlikoHit.

Dowód: zapytajmy WP.pl o marketing na pierwszym miejscu znajdziemy stronę studencką opartą na ramkach, z 3 razy powtórzonym slowem marketing i bez żadnej treści - zindeksowany adres to FRAMESTE zawierający jedynie TITLE i znaczniki META.

Nieładnie, bardzo nieładnie...

Chociaż nie miałem tyle czasu aby się dobrze przyjrzeć wynikom... ale algorytmów Netsprint jakoś nigdy nie uważałem za dobre - wręcz przeciwnie, jest to ostatnia wyszukiwarka gdzie bym czegoś szukał.

[Co nie znaczy, że nie można się tam reklamować] Czytaj na Forum Merytorium.pl