Niektóre problemy przy uruchamianiu firmy.

czwartek, 2 styczeń 03, 11:31

Czy przy oferowaniu usług informatycznych konieczne jest bycie VATowcem? A może po prostu opłaca się nim być? Czy warto poradzić się US, czy też lepiej samemu czytać ustawy?

Dawid Pytel napisał/a na Merytorium.pl dnia 2003-01-02 10:31:10:

Obecnie zakładam firmę. Na początku miała zajmować się tylko tworzeniem na potrzeby internetu jednak trzeba było rozszerzyć działalność. Teraz będzie to firma o znacznie szerszym zakresie, czyli doszło jeszcze pisanie specjalistycznego oprogramowania dla firm (nawet te służące do rachunkowości) i specjalistyczna "komputeryzacja" przedsiębiorstw (serwis, sieci, wdrażanie systemó informatycznych).

Z założenia firma ma być pomocna przy jakiejkolwiek usłudze informatycznej (jednak z nastawieniem na www i pisanie oprogramowania)

Czy jest to dobre rozwiązanie? Czy może lepiej zostać tylko przy jednym rodzaju usługi?

Przy okazji pojawia się kolejny mały problem - rejestracja firmy. Należy podać jej nazwę oraz określić działalność. Może wiecie w jaki sposób określić działalność tej firmy. Może po prostu usługi informatyczne?

Na koniec jeszcze tylko jedno pytanie.
Jakie są korzyści z bycia VATowcem. Chodz mi o korzyści zleceniodawcy. Czy to, że nie jestem VATowcem może przeszkodzić firmie dla której robię jakieś zlecenie? Jakie jest Wasze doświadczenie w tej dziedzinie, czy warto wybrać VAT?

Wiem, że pytań jest bardzo dużo i dotyczą wielu różnych tematów. Jednak bardzo proszę o pomoc - chciałbym uniknąć pułapek związanych z początkową działalnością firmy. Czytaj na Forum Merytorium.pl