Czy przy oferowaniu usług informatycznych konieczne jest bycie VATowcem? A może po prostu opłaca się nim być? Czy warto poradzić się US, czy też lepiej samemu czytać ustawy?
Obecnie zakładam firmę. Na początku miała zajmować się tylko tworzeniem na potrzeby internetu jednak trzeba było rozszerzyć działalność. Teraz będzie to firma o znacznie szerszym zakresie, czyli doszło jeszcze pisanie specjalistycznego oprogramowania dla firm (nawet te służące do rachunkowości) i specjalistyczna "komputeryzacja" przedsiębiorstw (serwis, sieci, wdrażanie systemó informatycznych).
Z założenia firma ma być pomocna przy jakiejkolwiek usłudze informatycznej (jednak z nastawieniem na www i pisanie oprogramowania)
Czy jest to dobre rozwiązanie? Czy może lepiej zostać tylko przy jednym rodzaju usługi?
Przy okazji pojawia się kolejny mały problem - rejestracja firmy. Należy podać jej nazwę oraz określić działalność. Może wiecie w jaki sposób określić działalność tej firmy. Może po prostu usługi informatyczne?
Na koniec jeszcze tylko jedno pytanie.
Jakie są korzyści z bycia VATowcem. Chodz mi o korzyści zleceniodawcy. Czy to, że nie jestem VATowcem może przeszkodzić firmie dla której robię jakieś zlecenie? Jakie jest Wasze doświadczenie w tej dziedzinie, czy warto wybrać VAT?
Wiem, że pytań jest bardzo dużo i dotyczą wielu różnych tematów. Jednak bardzo proszę o pomoc - chciałbym uniknąć pułapek związanych z początkową działalnością firmy.
Czytaj na Forum Merytorium.pl