Idealny sklep internetowy - program H@ndel

środa, 14 sierpień 02, 11:12

Idealny sklep internetowy, który mógłby się stać szablonem dla wielu e-sklepów? Przykładów podobnych "pudełkowych" rozwiązań jest wiele - między innymi H@ndel, którego producent także zabrał głos.

nav napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-08-14 18:18:08:

Witam,
Przygotowuję się do napisania systemu obsługi sklepów internetowych w technologii J2EE. Miałby to być produkt z pudełka, coś w stylu eShop.
Chciałbym się dowiedzieć jakie funkcje powinien posiadać taki sklep oprócz typowego koszyka itd.
Przyznam, że bardziej interesuje mnie "zaplecze" takiego sklepu niż to co widzi klient, bo tu niewiele da się wymyśleć. Przynajmniej można się wzorować na istniejących sklepach.
Ja już mam pare pomysłow:


  Kontrolowanie stanu produktów - administrator byłby zobowiązany do wprowadzenia ilości produktów posiadanych na stanie, stan byłby automatycznie modyfikowany podczas zakupu, a klient widziałby, czy dany produkt jest na stanie. Gdyby stan towaru przekroczył ilość krytyczną zdefiniowaną dla danej grupy lub danego towaru, to mógłby zostać wysłany e-mail/fax do producenta z automatycznie wygenerowanym zamówieniem. Producent na specjalnej stronie mógłby potwierdzić zamówienie przez co obliczany byłby czas dostawy produktu do końcowego klienta.

  Historia zakupów - Administrator sklepu mógłby ustawić progi cenowe, ilościowe po których klient otrzymywałby rabaty na wybrane produkty przez określony czas.

  Szablony komunikatów wysyłanych do klientów - wysłanie komunikatu do klienta o przyjęciu zamówienia czy o braku produktu na stanie i zaproponowanie podobnego odbywałoby się automatycznie lub przy minimalnym udziale administratora.

  Prowadzenie pełnej (?) księgowości w zakresie sprzedanych produktów, system byłby w stanie przewidzieć dochody w przyszłości na podstawie tempa wzrostu lub spadku w poprzednich miesiącach.
  [/list]
  No właśnie problem w tym, że na księgowości się kompletnie nie znam.
  Czy będę potrzebował pomocy kogoś kto się na tym zna ?
  Co taki program powinien robić ? Czytaj na Forum Merytorium.pl