Pomysł na platformę handlową B2B, podobną w założeniach do e-dystrybucja.pl czy preetar.com poddany dyskusji forumowiczów.

waliak napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-08-12 9:10:27:

Witam
Jeśli jest to możliwe to chciałbym Was zainteresować pewnym rozwiązaniem z zakresu B2B - trochę lepiej (wg mnie) rozwiniętą platformą handlową pomiędzy firmami. Lepiej od Xtrade, Marketplanet czy Getin-u.
Pomimo, że tak faktycznie łączy znane systemowo rozwiązania -ma kilka zaskakujących cech i co najważniejsze, niesie ze sobą wiele korzyści; głównie dla firm - Uczesników platformy to:
- 100% gwarancja płatności
- kilkudniowy termin płatności za fakturę
- automatycznie łączenie sprzedającego z kupującym
- ... i kilkadziesiąt innych
Stanowi też oprócz intratnego rozwiązania biznesowego jako takiego, spore antidotum dla problemów (zwłaszcza gospodarczych) dnia dzisiejszego.
O co mi chodzi ?
Chciałbym wdrożyć to rozwiążanie w życie.
Choć rozmaiałem z wieloma (firmami, agencjami) z tego zakresu i jak do tej pory nikt nie zakwestionował poprawności założeń platformy, to od ładnych kilku miesięcy ... na rozmowach się kończy.
Choć zdaję sobie sprawę z wielkości przedsięwzięcia (jeśli wspomnę, że platforma ta pozwoli wykorzystać m.in. technologię GPRS/UMTS - to sami możecie też dojść do tego) - to wierzę, że w grupie jesteśmy w stanie dopracować ten system i spowodować jego zaistnienie.
Służę wszelkimi, bliższymi danymi na temat tej platformy i zapraszam do reakcji.
Pozdrawiam
(-) Wiesław Gliniak Czytaj na Forum Merytorium.pl