Jak webmaster ma się promować i reklamować?

piątek, 2 sierpień 02, 16:10

Co trzeba zrobić żeby swoje umiejętności w zakresie tworzenia stron www przekuć w konkretne zyski? Porady dotyczące nakłaniania klientów, żeby wybrali właśnie nas.

Dawid Pytel napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-08-02 15:29:35:

[Pozwoliłem sobie zmienić tytuł dyskusji na bardziej pasujący do jej treści - P.Majewski, Administrator]

W wielu postach na tym oraz na innych forach można zanleźć tylko strzępki informacji o tym jak powinno pisać się skuteczną ofertę lub reklamę, która mogłaby zaciekawić potencjalnego klienta. Proponuję aby każdy podał jakieś rady dotyczące pisania takich ofert, z całą pewnością pomoże to wielu osobom (w tym także mi Uśmiech )

Powstało już trochę artykułów na taki temat, jednak po co? skoro wystarczy otworzyć np. magazyn Internet na dziale ogłoszenia drobne. Większość ogłoszeń ma podobną formę:
"Wykonam bardz tanio serwis w technologii: html, css, javascript, dhtml, php, mysql i flash" :roll:
Jest to najgorszy typ ogłoszeń. Połowa z wymienionych "technologii" to standard przy robieniu stron. Ale nie o to mi chodzi. Wczujmy się w rolę osoby nie znającej się na Webmasterstwie. Czyta takie ogłoszenie i jedyne co potrafi zrozumieć to "niska cena". Na co komu wymienianie wszystkich technik? Klientowi zależy tylko i wyłącznie na tym aby wszystko prawidłowo chodziło.

Może jest to oklepany temat, ale chciałbym wiedzieć jakie są Wasze spostrzeżenia związane z Copywritingiem. W końcu jest to najtrudniejsza część tworzenia strony www z własną ofertą: przesadzony tekst może zniechęcić, ten sam efekt osiągniemy traktując wszystko powierzchownie.

Można powiedzieć, że wystarczy spojrzeć na serwis jakiejś firmy. Ale czemu? na większości stron pierwszy tekst jaki czytam to: "wchodzimy w nowy wiek" lub "Internet coraz bardziej się rozwija" itp. itd.

Tak więc, co powinna zawierać dobra oferta? jakie informacje musi zawierać strona jakiegokolwiek webmastera, żeby nie zniechęcić potencjalnych klientów?
Liczę na dyskusję "mrgreen" Czytaj na Forum Merytorium.pl