Jak interpretować FAQ Allegro.pl?

czwartek, 25 lipiec 02, 22:38
lukaszon napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-07-25 20:38:30:

Na pewno większość wie czym jest program partnerski allegro.pl (banner, 10 gr., etc.).Otóż niedawno administrator zawiesił mi konto dlatego że na jednej stronie serwisu wstawiłem dwa bannery, a wg. regulaminu banner może być tylko jeden.

No cóż - miał rację, więc banner skasowałem ale...Dwa bannery na własnej stronie umieściłem wcześniej w ten sposób aby jeden był na górze, a drugi na dole (różnica 2, 3 ekranów przy 1024*768) kierując się przy tym jednym z punktów ich FAQ. Ja zawsze lubię przeglądać opracowania typu FAQ bo moim zdaniem są czytelniejsze i NA PEWNO zgodne z tym co jest w regulaminie. W tym wypadku było chyba jednak inaczej, zobaczcie sami:

ze strony:

666666; padding-left:5px;">
Ile bannerów mogę umieścić na jednej stronie WWW?

Na pojedynczej stronie serwisu można umieścić tylko jeden banner. Jeśli serwis składa się z wielu stron, na każdej z nich można umieścić po jednym bannerze (należy jednak pamiętać, że dla każdej strony należy wygenerować oddzielny kod bannera), tak aby jednocześnie na ekranie widać było tylko jeden banner (również przesuwając stronę w dowolnym kierunku).


Chodzi mi szczególnie o ostatnie zdanie:

666666; padding-left:5px;">tak aby jednocześnie na ekranie widać było tylko jeden banner (również przesuwając stronę w dowolnym kierunku).


Jak wy zinterpretowalibyście ten punkt ich FAQ? Czy waszym zdaniem postąpiłem niezgodnie z nim umieszczając jeden baner u góry a drugi u dołu strony?

Będąc przekonany o błędzie allegro.pl skontaktowałem się z kimś od nich sugerując zmianę słowa "ekran" na np. "strona" gdyż moim zdaniem uczestnicy PP wprowadzani są w błąd. Otrzymałem odpowiedź:


Pracownik allegro.pl:

666666; padding-left:5px;">Nie jest tam określony jaki ekran, równie dobrze może to być
wirtualny.


No, mi ręce opadają - postanowiłem skończyć z nim dyskusję i poradzić się was. Jeżeli również waszym zdaniem można sobie pozowlić na taką dowolność w interpretacji słowa "ekran" w odniesieniu do witryny to ja przyznaję się do błędu w interpretacji i winy za marnowanie czasu pracownika allegro.pl.

Przypomnę że usunąłem jeden z bannerów bo chociaż uważam że FAQ ma błąd który pozwala wstawić więcej niż jeden banner na jednej stronie, to przecież regulamin jest jedynym prawnym dokumentem do którego można się odnosić w razie sporów.

Czekam na opinie. Czytaj na Forum Merytorium.pl