Spółka czy zatrudnienie- jak się rozliczyć z partnerem?

środa, 29 marzec 06, 00:00

Jaka jest najkorzystniejsza forma współpracy pomiędzy osobami tworzącymi serwis internetow? Kto powinien dostawać za pracę więcej? Czy korzystniej jest zatrudnić kogoś, czy zapraosić do spółki?

Jakub Ujejski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2006-03-29 9:00:09:

Witam,

Zabieram się właśnie do tworzenia serwisu internetowego. Zdecydowałem się na darmowy CMS (tnę koszty). HTML, PHP&MySQL znam pobieżnie dlatego zdecydowałem, że poproszę znajomego o pomoc techniczną. Podział zadań jest prosty on ma ogarnąć CMS i dostosować go do potrzeb serwisu a ja zajmuję się wypełnieniem serwisu "contentem".

I stanąłem przed problemem. Jak się z nim rozliczyć. Na początku on będzie pracował na pełnych obrotach a w miarę upływu czasu jego praca sprowadzi się do "monitorowania". Ja natomiast jestem autorem tekstów do serwisu i cały czas będę tworzył artykuły. Po pierwszej rozmowie zasugerował spółkę i podział zysków w pewnych stałych proporcjach. Ja proponowałem, żeby wycenił swoją pracę a ja go spłacę po jakimś czasie (teraz nie mam środków finansowych).
Chciałbym dojść z nim do kompromisu bo sam nie mogę się wszystkim zająć (dopasowanie CMSa zajmie mi pewnie pół roku, a chcę się skupić na pisaniu artykułów).

Jak Wy drodzy forumowicze rozwiązujecie takie problemy??

PS. Jest to mój pierwszy "biznes" i nie mam w tym wielkiego doświadczenia. Czytaj na Forum Merytorium.pl