Netsprint.pl następny do klubu płatnego pozycjonowania

poniedziałek, 10 czerwiec 02, 15:14

Sponsorowane linki - oto nowa oferta reklamy w wyszukiwarce NetSprint, skierowana do firm, pragnących wyraźnie i przy niskim koszcie zwiększyć ruch do swojej witryny internetowej.

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-06-10 13:14:22:

Sponsorowane linki w NetSprint -05.12.2001 r, godz. 09:58

Sponsorowane linki - oto nowa oferta reklamy w wyszukiwarce NetSprint, skierowana do firm, pragnących wyraźnie i przy niskim koszcie zwiększyć ruch do swojej witryny internetowej. W przeciwieństwie do Wirtualnej Polski, a podobnie jak w Onecie, opłacony odnośnik jest wyraźnie wyeksponowany ponad wynikami wyszukiwania (barwne tło, adnotacja "Link Sponsorowany"). Pełna swoboda...

... doboru słów kluczowych, umożliwia pojawienie się tego typu reklamy tylko wówczas, gdy użytkownik szuka informacji na temat związany z działalnością danej firmy. Przedstawiciele NetSprint zapewniają, że "NetSprint w żaden sposób nie ingeruje w swój algorytm rankowania stron dbając, aby jego użytkownicy otrzymywali odpowiedzi najwyższej jakości", nie od dziś bowiem wiadomo, że w wyszukiwarkach, sprzedających miejsca w prezentowanych wynikach, jakość otrzymywanych przez Internautów rezultatów znacząco się obniża.

Według wszystkich badań do najbardziej irytujących Internautów elementów w Sieci należą okienka reklamowe (pop-up) i banery graficzne - narzeka na nie odpowiednio 52 i 50 proc. użytkowników. Ponad jedna trzecia nie akceptuje też zatłoczonych, przeładowanych grafiką stron oraz długiego czasu ładowania witryn. Tekstowe linki sponsorowane traktowane przez Internautów jako dodatkowy wynik wyszukiwania cieszą się tymczasem dość dużą sympatią.

Wyszukiwarka NetSprint jest własnością warszawskiej firmy XOR. Dziennie obsługuje około 120 tys. zapytań. Wyniki wyszukiwania pojawiają się w serwisie NetSprint.pl oraz jego partnerów (BiznesNet.pl i Korkonet.pl).


http://netsprint.pl

Anna Wasilewska-Śpioch
Źródło: Web Express - http://www.weinfo.pl Czytaj na Forum Merytorium.pl