Case studies: Jak stać się właścicielem biznesu?

sobota, 13 kwiecień 02, 22:54

Piotr Majewski i Mateusz Chłodnicki rozmawiają o swoich planach dotyczących ich biznesów i przejscia z S do B.

P.Majewski napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-04-12 15:47:02:

Kontynuacja dyskusji Boże, on chce być pracownikiem! Człowieku opanuj się! http://www.cneb.pl/viewtopic.php?t=148&postdays=0&postorder=&highlight=&start=15

Kliper napisał

No właśnie, a ja mam pytanie do Piotra. Twój biznes to CzasNaE-biznes, forum, partnerstwo z 69ISP. Wszystkie te składniki nie działały by dobrze bez twojego czynnego udziału. Dlatego nie wyobrażam sobie, w jaki sposób chcesz sprawić, abyś za kilka lat, mógł wziąć np. roczny urlop, tak aby po powrocie z niego wszystko było OK.
Pewnie powiesz, że teraz chcesz nazbierać klientów do 69ISP, aby później żyć tylko z prowizji, ale to nie gwarantuje rozwoju twojego biznesu, tylko stały dochód na max. poziomie 1000 zł/mc (to taka moja prywatna opinia). To chyba Cię nie satysfakcjonuje?

Pytam z czystej ciekawości, nie chce byc złośliwy i mam nadzieje, że nikt mnie tak nie odbierze. Po prostu uważam, że musiałbyś bardzo zmienić model biznesu, aby ta machina kręciła się bez twojego wielkiego w niej udziału.

Pozdrawiam
Kliper

----------------------------


Założenie do tej odpowiedzi: biznes znaczy biznes w rozumieniu osób ze strony B.

Co do CNEB to smutna prawda jest taka, że to raczej nigdy nie będzie to "biznes".

(1) Jeśli zrobię z tego coś takiego, co działa beze mnie, to już nie będzie to samo ;).

(2) CNEB na pewno po części będzie biznesem, tzn. pracuję nad takimi rozwiązaniami, które będą robiły - zarabiały za mnie - pieniądze pośrednio. Systemy, które same będą generowały ruch na serwisie, a serwis będzie sprzedawał niezależnie od mojej obecności. Jak? Na pewno nie chcę zarabiać na reklamach. 17 kwietnia mija równo 2 lata od wydania pierwszego numeru mojego newslettera. Wtedy to było zupełnie coś innego, ale z tego newslettera, w wyniku ewolucji, powstało CzasNaE-Biznes, które miało swoją premierę trochę później. Po 2 latach mogę już z całą pewnością powiedzieć, że na reklamach nie zarobię. Nie twierdzę, że nie da się zarobić na reklamach... uważam tak, ale przecież niektórzy potrafią. Jak więc? Inaczej.

(3) Na pewno będę zatrudniał osoby do niektórych zadań. Np. wstępnie umówiłem się z pewną osobą na odkurzenie i nadzorowanie katalogu. Ponadto mam zamiar płacić za rozbudowę systemów, które opisałem wyżej.

(4) Raporty i e-booki - to już tylko kwestia większej ilości wolnego czasu.

(5) Forum - całkiem poważnie myślę, aby z niektórymi osobami z tego forum wejść w spółkę i stworzyć zamknięte, odpłatne dla widzów, kluby. W tych klubach można by sprzedawać swoją wiedzę masom. Na pewno jeszcze z tym poczekam.

(6) 69ISP - Zakładam dochód rzędu 100 000 rocznie w ciągu max 5 lat z samej współpracy z 69ISP. To "tylko" 1000 klientów. Ponadto od samego początku postawiłem na inną technikę niż robi się to standardowo. Staram się opracować "systemy", które będą sprzedawały z moim minimalnym udziałem. Potem te systemy przedstawiam partnerom i razem je dopracowujemy, aby każdy mógł je wykorzystać.

(7) Ponadto mam zamiar zatrudniać osoby, które (a) będą dobrymi sprzedawcami (b) interesują się 69ISP (c) a nie chcą jednak inwestować w 69ISP. Na jakiej zasadzie? Oddaję im jednorazowo 60-80% prowizji do momentu gdy zdecydują się zainwestować zarobione pieniądze i uzyskać prawo do odnawialnej prowizji. Dla nich zysk jest taki, że dostają pieniądze i nie muszą nic inwestować. Jaki ja mam z tego zysk? Odnawialny, za rok, 2, 3, ... ja dostaję już 100% prowizji, którą oni mi zarobili. Jaki jest problem? Muszę ich indywidualnie przeszkolić, ponieważ nie mogę wykorzystywać własnej osoby aby ich wprowadzać do systemu edukacyjnego. Albo mogę zainwestować i wykupić dla nich licencję. Na pewno będę tak robił, muszę tylko znaleźć chwilę aby poznać przepisy podatkowe.

(8) Inne PP - nie myślcie, że 69ISP jest jedynym PP w który mam zamiar promować. Nie, po prostu ten najbardziej mi się opłaca i jeszcze nie mam Dużej sprzedaży.

Wiem, że lepiej wejść do jednego PP, zacząć w nim sprzedawać. Dopiero gdy poziom sprzedaży będzie wysoki i proces będzie stosunkowo automatyczny, można myśleć na nowym programem. I cykl się powtarza. To gwarantuje największe zyski.

(9) Mam już częściową dokumentację innych projektów, niezwiązanych bezpośrednio z CNEB. Najpierw jednak chcę wyprowadzić CNEB na prostą.


Ujawniam Wam swój plan, ponieważ uważam, że jeśli ktoś wstydzi/ boi się to robić, to nie wierzy w swój plan. Ja wierzę i wiem, że można go ulepszyć. W skrócie przedstawia się tak:

- przekształcenie CNEB w twór docelowy - czyli bez reklam w tradycyjnym już rozumieniu i z systemami robiącymi (dosłownie) pieniądze. Do takich systemów zaliczam też darmowe raporty i e-booki.
- zdecydowanie czy CNEB będzie generował pieniądze z płatnych subskrypcji
- w tym samym czasie praca nad skutecznymi, automatycznymi systemami sprzedaży 69ISP oraz rozbudowa Akademii Partnerów 69ISP
- start przynajmniej jednego, niezależnego projektu.
- szukanie nowych biznesów sieciowych, które dają pasywny dochód

Jak długo próbuję przestawić drugą nogę do B? Jeszcze nie zacząłem faktycznie, na razie przeszedłem mentalnie na drugą stronę. Dosyć skutecznie ograniczam mentalność "zrób to sam", a to pierwszy krok. Ponieważ lubię CzasNaE-Biznes, nie zamierzam go uśmiercać ponieważ nie robi on ze mnie właściciela biznesu. Zamierzam wykorzystać wiedzę, którą dzięki prowadzeniu CNEB uzyskałem do zbudowania innych biznesów... oczywiście w sieci. Przy aktualnym prawie podatkowym chcę bardziej postawić na automatykę niż na pracowników.

A tak naprawdę to chyba stanie po tylko po prawej stronie nie jest takim wspaniałym wyjściem. Nawet Robert Kiyosaki jest po trochu w kwadrancie S. Przecież w CASHFLOW Technologies on też pracuje. Przecież prowadzi wykłady. On to robi.

Ponadto sam przyznaje, że pracuje i pracował dla swoich mentorów, był więc trochę w P. Co jednak najważniejsze, te dwa kwadranty NIE generowały większości jego pieniędzy, a to decyduje o przynależności do jakiegoś kwadrantu.

Proszę Was bardzo w tym momencie o jedno. Jeśli chcecie polemizować na temat moich planów dot. 69ISP, to zapraszam na "Otwarte Forum o 69ISP" http://www.cneb.pl/viewforum.php?f=69 Proszę nie robić tego tutaj - nie chcę aby powtórzyła się sytuacja z dyskusji "Wirtualny ISP".

Zapraszam do krytyki innych punktów planu, pracy z PP ogólnie. Chciałbym również, abyście przedstawili własne plany, lub ich części. Krytyka może tylko pomóc w znalezieniu słabych pkt. Jestem np. ciekaw planu Des'a. Znamy już Twój biznes (odsyłam do dyskusji "Wirtualny ISP" na forum "Biznes plan"), ale zastanawiam się czy chcesz kiedyś oddać go w cudze ręce i sam tylko trzymać rękę na udziałach - zostać właścicielem biznesu. Czytaj na Forum Merytorium.pl

Poprzedni