Portal miasta i forum.

wtorek, 2 kwiecień 02, 13:01

Inspirujący przykład współpracy forumowiczów. Uczestnicy dyskusji oceniają szanse stworzenia portalu o konkretnym mieście. Proponują atrakcyjne rozwiązania i możliwości wykorzystania takiego projektu.

Wojtek Kyciak napisał/a na Merytorium.pl dnia 2002-04-02 11:01:38:

Wpadłem na pomysł jak wprowadzić e-biznes do swojego miasta. Od kiedy mam internet pamiętam, że istaniały już strony o moim mieście - była również oficjalna. Niestety nie było tam nic specjalnego tzn. newsy, linki do innych stron, działy tematyczne - ogólnie wszystko co mogłoby zainteresować turystę osobę zainteresowaną miastem itp.

Nie było nic dla mieszkańców. Niedawno wpadłem na pomysł, aby stowrzyć forum - nie miałoby być dodatkiem tylko kluczową rzeczą. Zbudowałoby się dużą społeczność i dyskutowało o sprawach miasta - wiadomo w mieście ciągle się coś dzieje np. otwarcie supermarketu, nowego kina itp. - w moim niewielkim mieście jest to dosyć znaczące - co innego w np. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku itp. Puszczenie oczka. Pomysł wydaję mi się o tyle ciekawy, że po zbudowaniu społeczności, w momecie kiedy jest masa osób odwiedzająca forum codziennie możnaby stowrzyć powierzchnię reklamową i proponować właścicielom pubów, barów itp. reklamę. Oczywiście komercji nie może być za dużo, aby nie zirytować uczestników.

Jeśli dodaćby do tego e-zin/newsletter pomysł mógłby być całkiem niezły i niskobudżetowy - promocja w wyszukiwarkach, linki na strona gnieźnienieskich.

Co wy na to? Myślicie, że warto się zająć czymś takim? Myślicie, że w mieście, które ma 80 000 mieszkańców i jakieś 10 kawiarenek pomysł wypaliłby?

Będę wdzięczny za sugestie. Puszczenie oczka Czytaj na Forum Merytorium.pl